Salon House
Salon House

Firma LPP dynamicznie rozwija sieć swoich salonów nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Tylko do końca sierpnia zostanie otwartych 10 kolejnych sklepów brandów należących do rodzimej spółki.

Jak poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele firmy LPP w ostatnich dniach otwarto 8 salonów w Polsce oraz Rumunii. W ostatnich dniach lipca rozpoczął działalność m.in. salon Mohito na terenie Rumunii w centrum handlowym AFI Palace Ploiesti w Ploeszti. Także w lipcu o 2 kolejne salony powiększyła się liczba placówek Cropp, bowiem otwarto sklepy sieci w centrum handlowym w Kraśniku oraz w CH Poznań City Center. W tym samym centrum spółka zdecydowała się na otwarcie salonu marki House.

W pierwszych dniach sierpnia LPP prowadziło ekspansje poza granicami naszego kraju. Według naszych ustaleń w Estonii rozpoczął działalność sklep sieci Cropp. Znalazł się on w Estonii w CH Astri Center w Narwie. LPP otworzyło też 2 sklepy w Rosji – Reserved w CH Moskvorechie Shopping and Entertainment Center w Moskwie oraz Mohito w CH Krasnaja Polszczad w Krasnodarze.

– Łączna wartość inwestycji zagranicznych LPP w 2014 roku wyniesie ok. 220 mln zł, z czego 53 mln zł to kwota, którą przeznaczamy na rozwój na dotychczasowych rynkach takich jak Czechy, Słowacja oraz Litwy, Łotwy i Estonii – dodaje Sławomir Łoboda,  odpowiedzialny z ramienia zarządu LPP za inwestycje i rozwój powierzchni handlowej.

W sierpniu spółka otworzy jeszcze jeden sklep w Rosji. Salon Sinsay znajdzie się w miejscowości Riazań w Centrum Handlowym M5Mall.

Jak ustaliła redakcja Retailnet jeszcze w sierpniu br. ruszą sklepy marek Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay w galerii handlowej Brama Mazur w Ełku. W ostatnich dniach sierpnia spółka zaplanowała otwarcie najnowszego sklepu House w centrum handlowym w Sieradzu. Także w bieżącym miesiącu ruszą 3 nowe salony marki Sinsay w poznańskim Starym Browarze oraz galeriach handlowych w Kraśniku oraz we Włocławku.