Prochownia Łomianki
Prochownia Łomianki

Apteka Cosmedica otworzy swoje apteki w trzech planowanych przez Ghelamco obiektach usługowo – handlowych. Będzie pierwszym najemcą zarówno w Pasażu Tukanów, jak i Prochowni Łomianki, a także kolejnym, szóstym, na Placu Vogla. W każdej z inwestycji zajmie 200 mkw., a swoim klientom oprócz leków zaoferuje asortyment produktów dermokosmetycznych.

Cosmedica to sieć aptek, które jako jedne z nielicznych posiadają dermokosmetyczną strefę samoobsługową. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku i od tego momentu dynamicznie się rozwija. Obecnie w całej Polsce znajduje się już 28 placówek tego typu, zaś do końca roku firma planuje przekroczyć liczbę 30 punktów.

– Podpisanie umowy z deweloperem Ghelamco to kolejny krok w dynamicznym rozwoju sieci Cosmedica. Obiekty Handlowe: Pasaż Tukanów, Plac Vogla i Prochownia Łomianki, to idealne lokalizacje dla aptek o charakterze dermokosmetycznym. Klienci parków handlowych znajdą w aptekach Cosmedica szeroki asortyment w atrakcyjnych cenach dopasowany do ich indywidualnych potrzeb – mówi Anna Kozak, dyrektor operacyjna sieci aptek Cosmedica.

Apteka Cosmedica to już kolejny najemca w Placu Vogla, jednym z trzech realizowanych obecnie przez Ghelamco projektów usługowo – handlowych. W obiekcie znajdą się również Delikatesy Alma, salon optyczny Optyk Tondryk, salonik prasowy Kolporter, salon Orange oraz biuro podróży Active Travel. Apteka Cosmedica jest także pierwszym najemcą w dwóch pozostałych inwestycjach – Pasażu Tukanów oraz Prochowni Łomianki.

Wszystkie trzy projekty Ghelamco zrealizowane będą w otwartej formie „open air center”, która pozwoli odwiedzającym na swobodny i łatwy dostęp do każdego z obiektów na terenie inwestycji bezpośrednio z ulicy. Dzięki niskiej, parterowej zabudowie, elementom zieleni i estetycznej formie, obiekty Ghelamco wkomponują się w istniejącą architekturę, stając się integralnym elementem tkanki miejskiej.

Okoliczni mieszkańcy będą mogli tam nie tylko komfortowo zrobić zakupy, ale także, dzięki bogatej ofercie kawiarni i restauracji oraz placom zabaw odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, czy pobawić się z dziećmi. Największą z galerii będzie Prochownia Łomianki, o powierzchni 10,7 tys. mkw. Pozostałe galerie: Pasaż Tukanów oraz najbardziej zaawansowany projekt – Plac Vogla będą mieć odpowiednio: 7,8 tys. mkw. oraz 5,2 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Realizacja wszystkich trzech obiektów przewidziana jest na 2015 rok, najwcześniej rozpoczną się prace na Placu Vogla, który posiada już prawomocne pozwolenie na budowę.

Ghelamco Poland to deweloper i generalny wykonawca działający na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu powierzchni biurowych i magazynowych. Ponadto pod marką Ghelamco Residential realizuje projekty mieszkaniowe o wysokim standardzie.

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 Ghelamco Poland zaprezentuje swoje projekty na stoisku 5.6.