Kolekcja Greenpoint

Spółka Fandango, właściciel sieci Greenpoint oferujących odzież damską i akcesoria, 13 sierpnia otworzy sklep w Ełku. Nowy punkt ruszy w Galerii Brama Mazur i zajmie powierzchnię około 82 mkw. Będzie to 73. sklep tej marki w kraju.

Kolejny punkt Greenpoint zostanie otwarty w Galerii Rynek w Tomaszowie Lubelskim. Sklep będzie działał na zasadzie franczyzy i ruszy 22 sierpnia br.

Spółka w tym roku otworzyła już kilka sklepów, m.in. w Łukowie, Siedlcach oraz w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Fandango planuje kolejne otwarcia sklepów zarówno franczyzowych, jak i własnych.

Marka Greenpoint funkcjonuje na polskim rynku od 2002 roku. Obecnie pod jej szyldem działają 72 salony, z czego większość to sklepy własne, 19 franczyzowych oraz kilka typu outlet. Wyłącznym dystrybutorem marki jest krakowska spółka Fandango Jan Orłowski sp.j. Poza sprzedażą tradycyjną firma prowadzi od 2012 roku sklep internetowy www.greenpoint.pl.

Spółka Fandango w 2005 roku wprowadziła system franczyzowy i obecnie 30 proc. sklepów sieci jest prowadzona przez partnerów franczyzowych. Średnia powierzchnia sklepów sieci Greenpoint to od 80 do 120 mkw. Sklepy marki otwierane są przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Sieć poszukuje atrakcyjnych lokalizacji w centrach handlowych, przy głównych ulicach handlowych o dużym przepływie klientów (wtedy lokal musi być usytuowany na parterze z witryną i wejściem od strony głównego ciągu komunikacyjnego).