sprzedaż ratalna online

Przygotowana wspólnie z Credit Agricole promocja „Mniej niż zero”  to pierwsza w Polsce oferta rat -1%. Klienci nie tylko nie poniosą kosztów kredytu, ale otrzymają cenę niższą niż gdyby kupili towar za gotówkę.

„Z punktu widzenia strategii to kolejny krok, który pozwoli nam poszerzyć zasięg i zaangażować nowych konsumentów. Zakupy ratalne to w handlu detalicznym 20% rynku – chcemy sięgnąć po jak większy kawałek tego tortu i przyciągnąć tych klientów do e-commerce” – mówi Tomasz Kabarowski, Prezes Zarządu NEO24.PL – „Co ciekawe, zakupy ratalne to dziś usługa wcale niekoniecznie dla klientów mniej zamożnych i nie dysponujących gotówką. Biorąc pod uwagę z jednej strony inflację, z drugiej zerowe koszty kredytu, a z trzeciej – dodatkową promocję -1%, to raczej rozwiązanie wpisujące się kierunek „smart shopping”, bardzo bliski internautom i współczesnym trendom w sieci” – dodaje.

Dla NEO24.pl 2014 rok to okres dynamicznego rozwoju modelu dostaw i dystrybucji, a także poszerzania zasięgu o nowe grupy klientów. W czwartym kwartale 2013 r. sklep z sukcesem wdrożył nowy model biznesowy poszerzając ofertę o kilka nowych kategorii produktów (zabawki, produkty dla zwierząt, kosmetyki), stając się tym samym multibranżową platformą. Sukces tej decyzji potwierdziły rekordowe wyniki sprzedaży odnotowane po rozbudowie oferty.

Na początku lutego 2114 sklep wprowadził również obsługę klienta czynną przez 7 dni w tygodniu. Wiosną 2014 r. serwis NEO24.pl ogłosił partnerstwo z kioskami Ruchu oraz Stacjami Orlen, które znacznie poszerzyły system punktów odbioru i pozwoliły zrealizować plan dotarcia z ofertą e-zakupów także do bardziej konserwatywnych konsumentów w mniejszych miastach.

Zakupy z NEO24.pl można dziś odbierać w 2500 kioskach RUCHu oraz 600 stacjach Orlen na terenie całego kraju. Z początkiem lipca sklep wdrożył dostawę tego samego dnia – NEOEXPRESS. Jej zasięgiem, po Wrocławiu, Łodzi i aglomeracji śląskiej, obejmowane są następne regiony.