MarcPol
MarcPol

MarcPol

Sieć spożywcza MarcPol 13 sierpnia br. otworzy w Ełku w galerii handlowej Brama Mazur nowy supermarket. Będzie to kolejny nowo uruchomiony w tym roku sklep MarcPol i jednocześnie 65 w ramach całej sieci. W najbliższym czasie planowane jest jeszcze otwarcie co najmniej 25 nowych placówek, a w kolejnych okresach tempo rozwoju sieci jeszcze przyspieszy.

– Stawiamy na dynamiczny rozwój sieci handlowej i systematyczne zwiększanie skali prowadzonej działalności. Supermarket w Ełku będzie trzecim otwieranym od początku roku. W nadchodzących miesiącach planujemy uruchomienie jeszcze co najmniej dwudziestu pięciu nowych lokalizacji i nie zamierzamy zwalniać przyjętego tempa rozwoju, a dynamika otwarć będzie jeszcze wyższa – mówi Iwona Zarucka, wiceprezes MarcPol SA.

MarcPol otworzy w Ełku supermarket o powierzchni 1,6 tys. mkw., który zlokalizowany będzie w startującym w tym dniu centrum handlowym Brama Mazur. Będzie też jedynym supermarketem działającym w ramach tej galerii handlowej. Nowy supermarket będzie pierwszą uruchomioną w tym mieście placówką i kolejną od początku tego roku po sklepach w Lublinie i Kutnie. Ekspansja sieci obejmuje cały kraj i ma na celu wzmocnienie pozycji także w zachodniej części naszego kraju. Kolejne placówki planowane są m.in. w Warszawie i okolicach, Turku, Suchym Lesie czy Bełchatowie.

MarcPol SA powstał w 1988 roku. Obecnie jest największą polską siecią handlową liczącą ponad 60 placówek, zbudowaną wyłącznie w oparciu o polski kapitał. W jej skład wchodzą zarówno duże centra handlowe o powierzchni ponad 4000 mkw., supermarkety, jak i mniejsze sklepy. Drugim filarem działalności jest budowa i zarządzanie obiektami handlowymi.