Auchan
Auchan

13 sierpnia otwarto hipermarket Auchan w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. To drugi sklep w Polsce, który powstaje w wyniku przejęcia sieci Real przez Auchan, a 31 działający pod szyldem Auchan.

Hipermarket w Dąbrowie Górniczej ma powierzchnię handlową 5,4 tys. metrów kwadratowych. Przed otwarciem nowego punktu, 180 pracowników sklepu odbyło ponad 3 tys. godzin szkoleniowych ze znajomości nowych systemów informatycznych, zamówień, czy obsługi klienta.

Przypomnijmy, 30 listopada 2012 roku Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

6 lutego 2014 roku po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Grupa Auchan sfinalizowała z Metro Group ostatni etap przejęcia 57 sklepów Real w Polsce.

Pod koniec czerwca br. w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu ruszył pierwszy hipermarket Auchan w Polsce, który powstał w wyniku przejęcia przez francuską Grupę sklepów sieci Real.

Grupa Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88 proc. do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, a w 12 proc. do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego. W Polsce Auchan zarządza obecnie 31. hipermarketami. Zatrudnia 11 tysięcy współpracowników.