Budowa Galerii Sudeckiej
Budowa Galerii Sudeckiej

Na terenie budowy Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze doszło do wypadku. Jak ustaliła redakcja Retailnet, doszło do zawalenia się ściany jednej z sal budynku kinowego.

– We wtorek o godzinie 23.30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zawalania się ściany i części stropu na terenie budowanego centrum handlowego. W wyniku wypadku obrażeń doznało czterech robotników. Jednego z nich szybko udało się wydostać spod gruzów. Trzech kolejnych doznało ogólnych obrażeń ciała – mówi dla Retailnet st. kpt. Andrzej Ciosk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Jak poinformował redakcję Retailnet inwestor obiektu, do wypadku doszło w części budowy, która znajduje się pod nadzorem i w zakresie odpowiedzialności wykonawcy stanu surowego obiektu – Eiffage Polska Budownictwo. Obecnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych.