zalando aplikacja mobilna

Internetowy sklep Zalando zaktualizował aplikację mobilną. Teraz klienci mogą poszukiwać w ofercie sklepu produktów na podstawie zdjęć zrobionych komórką.

Jest to kolejny sposób na ułatwienie życia klientom, których obsługę Zalando traktuje priorytetowo. A także okazją, by jeszcze lepiej promować produkty z oferty sklepu.

Technologia rozpoznawania zdjęć

Wyobraźmy sobie, że znajoma kupiła właśnie ładną, markową bluzkę, która się nam podoba. Wystarczy, że uruchomimy stworzoną przez Zalando aplikację na smartfonie, wybierzemy opcję skanowania, a uruchomi się funkcja rozpoznawania zdjęć. Ponieważ kategoria „ubrania” jest w ofercie Zalando wyjątkowo bogata istnieje duże prawdopodobieństwo, że aplikacja znajdzie poszukiwaną bluzkę, a przynajmniej zaproponuje bardzo podobną.

Fotografuj i kupuj

Zalando zapowiedziało stworzenie tej aplikacji już w 2013 roku, zaś w marcu 2014 uruchomiło ją dla kolekcji obuwia. Ostatnio program została zaktualizowany i teraz z jego pomocą można wyszukiwać całą gamę odzieży.

Aplikacja działa na oprogramowaniu „findSimilar” stworzonym przez firmę  Cortexica Vision Systems, wiodącego dostawcę rozwiązań w dziedzinie wizualnego wyszukiwania przedmiotów.

„Wyprzedzanie trendów w modzie dla wielu osób stanowi wyzwanie. Wierzymy, że nasza technologia umożliwi to klientom” – powiedział prezes Cortexica, Iain McCready. „Gdy wyposaży się aplikację w nasz silnik wyszukiwarki, oprogramowanie pomoże klientom zawęzić obszar poszukiwań i dokonywać lepszych wyborów. Dzięki temu znajdą podobne bądź lepsze do poszukiwanych przedmioty, dostępne w ofercie innych sklepów” – dodał McCready

Nowa technologia analizuje obrazy i  znajduje podobieństwa tak, jak czyni to ludzki mózg. Jak twierdzą eksperci z Cortexica stworzenie takiego systemu udało się po raz pierwszy w historii.