Galeria Twierdza

Galeria Twierdza Kłodzko powiększa portfel marek odzieżowych i sportowych. Dzięki podpisanym ostatnio umowom najmu, w centrum handlowym pojawią się pierwsze w mieście sklepy marki Sinsay i Carry, a także salon Lee Wrangler oraz Bliska Apteka. Niedawno otwarto tam salon z odzieżą i akcesoriami sportowymi 4F i sklep odzieżowy Butik. Z kolei Reserved przenosi się do nowego, ponad dwukrotnie większego lokalu.

– Galeria Twierdza Kłodzko cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy kilkunastoprocentowy wzrost frekwencji odwiedzających w stosunku do ubiegłego roku. To efekt naszych działań mających na celu umacnianie pozycji Twierdzy jako ulubionego miejsca zakupów i rozrywki dla mieszkańców Kłodzka i regionu. Na bieżąco analizujemy trendy i podpisujemy umowy z nowymi najemcami, aby klienci zawsze mogli znaleźć u nas to, co jest na czasie. Od maja w Galerii Twierdza działają salony Esotiq i Ziaja, pod koniec lipca otworzyły się 4F i Butik, a już wkrótce powitamy kolejne nowe marki – mówi Elżbieta Żytyńska, dyrektor operacyjny Galerii Twierdza Kłodzko.

Otwarte niedawno sklepy 4F i Butik zajęły lokale o powierzchni odpowiednio 104 mkw. i 153 mkw. Do końca sierpnia otworzy się Bliska Apteka (123 mkw.). We wrześniu do grona najemców centrum handlowego dołączy Lee Wrangler (80 mkw). Natomiast na październik zaplanowano otwarcie nowego, powiększonego salonu Reserved (1016 mkw.), który przenosi się do budynku parku handlowego na terenie Galerii Twierdza Kłodzko, a także inaugurację pierwszego w mieście salonu Carry, który zajmie 660 mkw. również w parku handlowym. Na jesieni klienci będą też mogli robić zakupy w powiększonym do 338 mkw. salonie popularnej marki Cropp. Marka Sinsay, należąca podobnie jak Cropp i Reserved do wiodącej polskiej grupy odzieżowej LPP, otworzy sklep w Galerii Twierdza w pierwszym kwartale 2015 roku.

Galeria Twierdza Kłodzko to kompleks handlowy o łącznej powierzchni najmu 22,200 mkw., który składa się z galerii handlowej oraz parku handlowego. W galerii mieści się supermarket Carrefour, market budowlany Leroy Merlin, 60 sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek oraz strefa gastronomiczna. W parku handlowym znajduje się kino 3D, dyskont spożywczy Biedronka oraz kilka większych sklepów różnych marek, m.in. salony meblowe oraz sklepy ze sprzętem gospodarstwa domowego i elektroniką. Zmotoryzowani klienci mogą korzystać z 1200 miejsc parkingowych.

Wśród glównych najemców Galerii Twierdza Kłodzko znajdują się m.in.: Camaieu, CCC, Cropp, Deichmann, Douglas, Empik, House, Mohito, Marks & Spencer, Monnari, Orsay, Reserved, Rossmann, Tally Weijl czy Top Secret.