Amazon sprzedaż internetowa

Amerykański gigant sprzedaży uruchamia system pozwalający przyjmować płatności za pomocą urządzeń mobilnych.

Rozwiązanie nosi nazwę Local Register ( z ang. lokalna kasa fiskalna) i jest konkurencją dla rozwiązań takich firm jak Square czy Paypal. Użytkownicy którzy zdecydują się skorzystać z nowej usługi, będą musieli zapłacić zaledwie 10 dolarów za czytnik kart sygnowany przez Amazon. Aplikacja do obsługi czytnika jest oczywiście darmowa.

Czytnik plus aplikacja

Usługa skierowana jest dla małych oraz średnich detalistów. Firmy, które zdecydują się skorzystać z usługi do końca października, będą miały pobieraną niższą prowizje od Amazon. Wyniesie ona zaledwie 1,75% od każdej transakcji kartą kredytową jak i debetową. Standardowo – po wyczerpaniu promocji – firma będzie pobierała 2,5% prowizji od każdej transakcji (nastąpi to dopiero na początku stycznia 2016 roku). Jest to zdecydowanie bardziej atrakcyjna oferta niż u konkurencji – firma Square pobiera 2,75% od każdej transakcji. Płatności dokonywane za pomocą Local Register trafiają na konto sprzedawcy już następnego dnia.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=M6YXllIqD_E&w=699&h=426][/fve]

Amazon stara się przekonać do aplikacji nie tylko niskimi prowizjami. Jej atutem jest także bezpieczeństwo – system został oparty na dotychczasowych systemach płatności koncernu.  Co więcej,  Amazon oferuję bardzo dobrą obsługę klienta co ma ma również przyciągnąć uwagę sprzedawców.

Raporty ze sprzedaży

Aplikacja Local Register ma wbudowaną opcję raportowania sprzedaży. Użytkownicy mogą w ten sposób otrzymywać szereg różnych zestawień, zarówno dziennych, tygodniowych jak i miesięcznych.

Oprócz udogodnień softwarowych, Amazon oferuje też hardware w postaci kasy, drukarki do paragonów, oraz rożnego rodzaju uchwyty i mocowania do wszystkich popularnych urządzeń mobilnych.

Amazon już poinformował że  planuje sprzedawać czytniki m in. w sieci sklepów Staples oferujących wyposażenie biurowe. Ma to sprawić, że produkt stanie się ogólnie dostępny.