Dekada Malbork
Dekada Malbork

Rozpoczęła się budowa Dekady Malbork – dziesiątej z kolei inwestycji spółki Dekada Realty. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu, który osiągnął już poziom ponad 70 procent.

Dekada Malbork została zaplanowana jako dwupoziomowa, śródmiejska galeria handlowa, w której na powierzchni 5,4 tys. mkw. znajdzie swoje miejsce 20 lokali handlowych. Dla klientów przygotowany zostanie także podziemny parking na 100 miejsc.

– Malbork jest ciekawą i intratną lokalizacją dla nowoczesnego handlu. To miasto nie tylko z ogromnym potencjałem zakupowym, ale i niezwykle popularne wśród turystów, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Szczególnie chętnie odwiedzane jest przez Niemców i Rosjan – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty. Mamy nadzieję, że lokalizacja Dekady w odległości zaledwie kilku minut spacerem od Zamku Krzyżackiego spowoduje, że stanie się ona popularną destynacją zakupową zarówno wśród mieszkańców miasta oraz regionu, jak i odwiedzających je gości – dodaje Aleksander Walczak.

Za komercjalizację obiektu odpowiada spółka BOIG Property Consulting. Obecnie powierzchnia handlowa Dekady Malbork jest wynajęta w ponad 70 proc., a umowy podpisały już takie marki jak sieć odzieżowa H&M, dystrybutor obuwia CCC, sieciowy elektromarket RTV Euro AGD czy supermarket drogeryjny Rossmann.

– Projekt od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród sieci handlowych. Obecnie prowadzimy negocjacje i rozmowy dotyczące wynajmu ostatnich wolnych lokali – komentuje Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting. – Głównym najemcą będzie marka H&M, która zadebiutuje w Malborku, a jej dwupoziomowy salon zajmie powierzchnię niemal 1,7 tys. mkw. Mamy nadzieję, iż dzięki obecności tej oraz innych popularnych marek oferta Dekady Malbork będzie na tyle atrakcyjna, że mieszkańcy już nie będą musieli jeździć na zakupy do innych miast, takich jak Trójmiasto, Tczew czy Elbląg – podsumowuje Radosław Gadomski.

Dekada Malbork zostanie zlokalizowana pomiędzy główną arterią komunikacyjną – Aleją Rodła oraz śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Galeria położona będzie w sąsiedztwie dworców PKP i PKS, pobliskich osiedli mieszkaniowych oraz zabytkowej malborskiej starówki, a swoim zasięgiem obejmie 96 tys. mieszkańców miasta i regionu.

Przypomnijmy, do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków, Nowy Targ, Brodnica oraz Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Malborku, Ciechanowie, Nysie i Łowiczu.

Dekada Realty zaprezentuje wszystkie swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 4.8