Salon Esotiq
Salon Esotiq

W II kwartale 2014 roku spółka Esotiq & Henderson SA efektywnie pozyskiwała nowe salony franczyzowe w całej Polsce, a ponadto przeprowadziła negocjacje z operatorami centrów handlowych dotyczące wynajmu lokalizacji dla salonów Esotiq w Niemczech.

W najbliższej przyszłości spółka zamierza otworzyć kolejne salony w Europie Zachodniej, tak własne, jak i oparte na franczyzie depozytowej. Efektem realizowanych w II kwartale tego roku działań będzie otwarcie pierwszego salonu na terenie Niemiec, zaplanowane na III kwartał 2014 roku. W związku z dynamicznym rozwojem działalności Esotiq & Henderson SA finalizuje także prace nad systemem informatycznym – moduł fiskalizacji obrotów. Prace wdrożeniowe zostaną zakończone w sierpniu br.

Przychody spółki Esotiq & Henderson SA w II kwartale 2014 roku wyniosły 25,70 mln zł i były wyższe od wypracowanych w analogicznym okresie poprzedniego roku o blisko 4 mln zł, co oznacza wzrost o 18 proc.

Narastająco za pierwsze półrocze 2014 roku przychody osiągnęły poziom 48,47 mln zł, wobec 40,35 mln zł w pierwszym półroczu 2013 roku – wzrost o 20 proc.

Wyraźny wzrost przychodów jest, jak poinformował zarząd, przede wszystkim efektem wzrostu wartości sprzedaży w sieci Salonów Esotiq, który wyniósł 30 proc. r/r. Takie rezultaty spółka osiągnęła dzięki atrakcyjnej kolekcji i optymalnie dobranemu asortymentowi oraz agresywnej polityce trade marketingowej i udoskonaleniu sposobu dystrybucji towarów.

Zysk netto spółki w II kwartale 2014 roku wzrósł o ok. 130 proc. i wyniósł 1,78 mln zł w stosunku do 0,78 mln zł w II kwartale roku 2013. Zysk netto narastająco za pierwsze półrocze 2014 roku wyniósł 2,30 mln zł i wzrósł o ponad 150 proc. w stosunku do odpowiedniego okresu roku ubiegłego, kiedy to osiągnął poziom 0,91 mln zł.
Przypomnijmy, Esotiq to marka ekskluzywnej bielizny dla kobiet. Projekty Esotiq powstają przy współpracy z domem mody Eva Minge. Obecnie sieć salonów Esotiq liczy ponad 190 salonów na terenie Polski.