Księgarnia Matras
Księgarnia Matras

8 sierpnia 2014 roku została otwarta nowa księgarnia Matras w CH Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, a 16 sierpnia w CH Blue City w Warszawie. Z blisko 180 księgarni już ponad 100 znajduje się na terenie centrów handlowych.

– Sieć Matras utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju. Kolejne nowe księgarnie Matras w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu oraz w CH Blue City w Warszawie są tego przykładem. Jesteśmy obecni już w większości dużych centrów handlowych na terenie Polski. W samej Warszawie mamy 17 księgarni w takich obiektach. Koncentrujemy się na lokalizacjach zapewniających duży ruch – mówi Mariusz Rutowicz, prezes zarządu Matras SA.

Dwie nowe lokalizacje: Księgarnia Matras w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu i w CH Blue City w Warszawie to funkcjonalnie zaprojektowane placówki gdzie klienci mają łatwy dostęp do interesującej ich literatury w działach: od literatury faktu, poprzez literaturę historyczną, beletrystykę, poradniki, aż do książek dla dzieci i stoisko papiernicze. Na terenie obu księgarni znajdują się punkty Info z dostępem do księgarni internetowej Matras.pl. Łączna powierzchnia dwóch nowych księgarni to 262 mkw.

Obecnie sieć Matras to blisko 180 księgarni na terenie całej Polski. W tym roku Matras przekroczył granicę 100 księgarni zlokalizowanych na terenie centrów handlowych. Obecnie ma już 103 księgarnie w centrach handlowych, łącznie zajmują one powierzchnię 14 037 mkw. Tylko w 2013 roku Matras otworzył aż 14 księgarni na terenie centrów handlowych, a od początku tego roku 6 księgarni ( CH Ogrody w Elblągu; Marki M1; Kraków, Dworzec PKP; Kalisz, Galeria Amber; Wrocław, Pasaż Grunwaldzki; Warszawa, CH Blue City).

Księgarnie Matras stały się miejscami, w których można miło spędzić czas, znaleźć zarówno bestsellery, jak i pozycje z klasyki. Coraz lepsza współpraca z wydawcami skutkuje wyjątkowo bogatą i interesującą ofertą książek oraz atrakcyjnymi rabatami dla klientów. W księgarniach Matras, tylko w tym roku odbyło się już ponad 50 spotkań autorskich, co stwarza wysublimowaną atmosferę wokół poszukiwania i zakupu książek i jest często jedyną okazją na spotkanie ze swoim ulubionym autorem.

Przedstawiciele sieci będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Forum odbędzie się 17-18 września w Warszawie.