hermes strategia online

Jedną z cech współczesnego człowieka jest uzależnienie od smartfona i całkowita bezradność w momencie, gdy rozładowuje się jego bateria. Istnieje coraz więcej obszarów życia, w których zaczynamy polegać wyłącznie na swoim telefonie. Francuski sklep Hermes do długiej listy zadań, w których wyręczają nas nowe technologie, dodaje wiązanie krawatów.

Specjalna aplikacja „Tie Break” stworzona przez sklep odzieżowy Hermes, pomoże uporać się z zadaniem, które przerasta niekiedy współczesnych mężczyzn. Zawiązanie krawata w idealny węzeł windsorski było umiejętnością przekazywaną z pokolenia na pokolenie, lecz w dzisiejszym świecie mało kto ma czas, by zgłębiać tajniki klasycznej elegancji. Tradycja zyskała jednak wsparcie w technologii.

tiebreak7

Węzeł bez tajemnic

Nowa aplikacja utrzymana jest w podobnym stylu jak strona internetowa sklepu Hermes: jest oszczędnie, elegancko i gustownie. Ci, którzy pragną nauczyć się wiązać krawat, mogą prosto z menu przejść do listy dostępnych węzłów. Dostępne są trzy wzory dla krawatów i kolejnych siedem dla chust i szalów. Każdy z nich zilustrowany jest zdjęciem. Jeśli chcemy nauczyć się, jak zawiązać któryś z węzłów, wystarczy że dotkniemy ekranu ze zdjęciem, a wyświetlą się nam ilustracje ze schematycznie przedstawionymi etapami wiązania krawata bądź chusty.

tiebreak5

Aplikacja „Tie Break” jest jednocześnie aplikacją sprzedażową. Możemy dzięki niej przeglądać kolekcję sklepu Hermes, wybierać poszczególne produkty, oglądać je, dodawać do ulubionych, albo kupować online. Dzięki zdjęciom dużej rozdzielczości użytkownicy mogą również oglądać poszczególne wzory w dużym zbliżeniu i sprawdzać, jak będą pasowały im np. do koszuli którą mają na sobie, albo którą widzą na sklepowej półce.

tiebreak6

W krainie krawata

W menu można też wybrać zakładkę „know-how”, która zabierze nas za kulisy produkcji krawatów Hermes. Na kolejnych wysokiej jakości zdjęciach zobaczymy, jak powstają projekty wzorów tkanin i krawatów, jak przygotowywane są barwniki i jak wygląda cały proces produkcji wraz z ręcznym wykończeniem.

tiebreak1

W zakładce „Take another break” znajdziemy kolejne modele krawatów, które możemy kupować bądź oglądać w przybliżeniu. Znajdziemy tam również prostą grę komputerową, polegającą na łapaniu kropel barwnika do dwóch wiaderek. Klikając na zakładkę nigdy nie wiemy na co trafimy: na kolejne modele krawatów, na grę, czy na filmiki, na których młodzi ludzie wiążą krawat ze śpiewem na ustach. Możemy też natrafić na ciekawostki i historyjki z krawatem w roli głównej. Śmiało można powiedzieć, że twórcy aplikacji zdołali więc powiązać zakupy, naukę i rozrywkę w jeden zgrabny, elegancki węzeł.

tiebreak3