Warszawa Business Run 2014
Warszawa Business Run 2014
Warszawa Business Run 2014
Warszawa Business Run 2014

Warszawa Business Run 2014 to nowa impreza biegowa, która od tego roku na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń sportowych Warszawy. Już od ponad miesiąca można rejestrować drużyny do charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety. Impreza odbędzie się 14 września i będzie częścią Poland Business Run, który rozpocznie się jednocześnie w pięciu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi. Warszawa Business Run pobiegnie w tym roku dla Łukasza Trendela, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Firmy z sektora nieruchomości handlowych wspierają tę inicjatywę m.in. BNP Paribas, Jones Lang La Salle.

W ramach Poland Business Run, w tych pięciu miastach, łącznie weźmie udział około 12 tys. biegaczy.

Do uczestnictwa w warszawskim biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Warszawy i regionu. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu www.warszawabusinessrun.pl zarejestrować drużynę złożoną z pięciu osób i dokonać opłaty startowej, w wysokości 50 zł netto od osoby (61,50 zł brutto). Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Warszawie wynosi 3,8 km i jest osiągalny absolutnie dla każdego.

– To bieg nie tylko dla osób, które biegają od lat i wielokrotnie w ciągu roku biorą udział w podobnych zawodach. Dystans niespełna czterech kilometrów można przebiec szybko lub wolno albo po prostu przejść. To wykonalne dla każdego – nawet dla ludzi, którzy dosłownie ‘wstaną od biurka’, po to by pomóc komuś stanąć na nogi. Forma sztafety i fakt, że bieg startuje jednocześnie w kilku miastach dodatkowo wpływa na poczucie wspólnoty uczestników i naprawdę wyjątkowy charakter imprezy – mówi Dominika Nowakowska, Project Manager.

Trasa biegu w Warszawie jest zaplanowana na błoniach Stadionu Narodowego, a wszystkie środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz Łukasza – podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

– Fundacja opiekuje się osobami, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Teraz często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach, które ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, jak najszybciej muszą zostać zamienione na nowe. Z różnych powodów nie są w stanie sami sfinansować takiego zakupu – mówi Jan Mela Prezes Fundacji.

W każdym mieście bieg dedykowany jest konkretnej osobie, zamieszkującej w danym regionie. Łukasz, dla którego pobiegnie Warszawa, stracił nogę w wyniku wypadku w 2006 roku. Od 2012 roku Łukasz chodzi na protezie tymczasowej, którą wielokrotnie samodzielnie naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Mimo fatalnej sytuacji ortopedycznej Łukasz pracuje w jednej z myjni samochodowych w Warszawie. To właśnie dzięki swojej pracy trafił pod opiekę Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – gdzie poruszona jego historią klientka zadzwoniła z prośbą o pomoc dla niego. Jeśli uda się zebrać środki, jakie zapewnią Łukaszowi nową protezę, Fundacja oraz Organizatorzy imprezy w Warszawie wybiorą kolejną osobę, która otrzyma wsparcie dzięki funduszom zabranym podczas Warszawa Business Run 2014.

Organizatorzy Warszawa Business Run 2014 to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Accenture, BNP Paribas Goldman Sachs, Hays Poland, Jones Lang La Salle, Luxoft, UBS Kraków, Stadion Narodowy, Urząd miasta st. Warszawa.