Warszawa Business Run 2014
Warszawa Business Run 2014

Warszawa Business Run 2014 to nowa impreza biegowa, która od tego roku na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń sportowych Warszawy. Już od ponad miesiąca można rejestrować drużyny do charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety. Impreza odbędzie się 14 września i będzie częścią Poland Business Run, który rozpocznie się jednocześnie w pięciu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi. Warszawa Business Run pobiegnie w tym roku dla Łukasza Trendela, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Firmy z sektora nieruchomości handlowych wspierają tę inicjatywę m.in. BNP Paribas, Jones Lang La Salle.

W ramach Poland Business Run, w tych pięciu miastach, łącznie weźmie udział około 12 tys. biegaczy.

Do uczestnictwa w warszawskim biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Warszawy i regionu. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu www.warszawabusinessrun.pl zarejestrować drużynę złożoną z pięciu osób i dokonać opłaty startowej, w wysokości 50 zł netto od osoby (61,50 zł brutto). Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Warszawie wynosi 3,8 km i jest osiągalny absolutnie dla każdego.

– To bieg nie tylko dla osób, które biegają od lat i wielokrotnie w ciągu roku biorą udział w podobnych zawodach. Dystans niespełna czterech kilometrów można przebiec szybko lub wolno albo po prostu przejść. To wykonalne dla każdego – nawet dla ludzi, którzy dosłownie ‘wstaną od biurka’, po to by pomóc komuś stanąć na nogi. Forma sztafety i fakt, że bieg startuje jednocześnie w kilku miastach dodatkowo wpływa na poczucie wspólnoty uczestników i naprawdę wyjątkowy charakter imprezy – mówi Dominika Nowakowska, Project Manager.

Trasa biegu w Warszawie jest zaplanowana na błoniach Stadionu Narodowego, a wszystkie środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz Łukasza – podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

– Fundacja opiekuje się osobami, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Teraz często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach, które ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, jak najszybciej muszą zostać zamienione na nowe. Z różnych powodów nie są w stanie sami sfinansować takiego zakupu – mówi Jan Mela Prezes Fundacji.

W każdym mieście bieg dedykowany jest konkretnej osobie, zamieszkującej w danym regionie. Łukasz, dla którego pobiegnie Warszawa, stracił nogę w wyniku wypadku w 2006 roku. Od 2012 roku Łukasz chodzi na protezie tymczasowej, którą wielokrotnie samodzielnie naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Mimo fatalnej sytuacji ortopedycznej Łukasz pracuje w jednej z myjni samochodowych w Warszawie. To właśnie dzięki swojej pracy trafił pod opiekę Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – gdzie poruszona jego historią klientka zadzwoniła z prośbą o pomoc dla niego. Jeśli uda się zebrać środki, jakie zapewnią Łukaszowi nową protezę, Fundacja oraz Organizatorzy imprezy w Warszawie wybiorą kolejną osobę, która otrzyma wsparcie dzięki funduszom zabranym podczas Warszawa Business Run 2014.

Organizatorzy Warszawa Business Run 2014 to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Accenture, BNP Paribas Goldman Sachs, Hays Poland, Jones Lang La Salle, Luxoft, UBS Kraków, Stadion Narodowy, Urząd miasta st. Warszawa.