Sklep eSmokingWorld
Sklep eSmokingWorld, Chic

Maciej Kotowski, dyrektor ds. klientów strategicznych Grupy CHIC, w rozmowie z portalem Retailnet.pl zdradza najbliższe plany ekspansji sieci sklepów eSmoking World. Przedstawiciele Grupy CHIC będą uczestnikami jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.

– Na rynku krajowym planujemy w najbliższym czasie otwarcie punktów sprzedaży eSmoking World m.in. w Galerii Rzeszów. W większości są to sklepy o powierzchni 20-30 mkw. oraz najpopularniejsze dla tego sektora rynku standy sprzedażowe tzw. wyspy – mówi Maciej Kotowski

Jednocześnie podkreśla, że e Smoking World jest liderem rynku. –  Stworzyliśmy unikalny model sprzedaży, jakim są sklepy i punkty specjalistyczne zlokalizowane w centrach handlowych. To one były kluczowym elementem edukacji polskich konsumentów i budowania świadomości produktu i marek. Co ciekawe, wiele firm w USA dopiero teraz próbuje iść naszym śladem. Nasza sieć eSmoking World liczy już ponad 1200 punktów sprzedaży i jest największym tego typu platformą detaliczną w Europie – mówi Kotowski.

– Oprócz sieci sklepów własnych mamy rozbudowaną sieć punktów franczyzowych. Ma to duże znaczenie dla operatorów powierzchni komercyjnych – wszystkim punktom gwarantujemy pełne wsparcie marketingowe, logistyczne i narzędzia sprzedażowe. Rynek e-papierosów jest jednym najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów sprzedażowych. To również rewolucja na rynku wyrobów tytoniowych – po e-papierosy sięgnęło już około 10 proc. palaczy. Konsekwentnie realizujemy długoterminową strategię rozwoju, która zakłada również ekspansję na rynkach zagranicznych – dodaje.

Jego zdaniem istotny wpływ na kształtowanie planów rozwoju firmy ma udział w Shopping Center Forum.

– Obecność na Shopping Center Forum, spotkaniu liderów rynku wynajmu i sprzedaży powierzchni komercyjnych, jest okazją do podtrzymania naszych znakomitych relacji z przedstawicielami centrów handlowych oraz firm zajmujących się komercjalizacją powierzchni handlowych – mówi Kotowski.

Grupa CHIC jest właścicielem sieci sprzedaży eSmoking World oraz marek e-papierosów w Polsce: Mild, Volish, P1, Provog, Cottien. Ostatnio Grupa CHIC zakończyła proces informatyzacji systemów sprzedaży i zarządzania. Jest pierwszą firmą branżową, która posiada system SAP Business One zintegrowany z narzędziami POS w sieci detalicznych punktów handlowych. Obsługę projektu zapewniła firma 7milowy z Grupy BCC.