Outlet Center Białystok
Outlet Center Białystok

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inwestor Outlet Center potwierdza rozpoczęcie budowy projektu w dniu 23 sierpnia 2014 r. Outlet Center będzie największym obiektem kompleksu parku handlowego, a tym samym jedynym o charakterze outletowym spośród funkcjonujących czy planowanych na terenie parku budynków. O szczegółach związanych z projektem i jego komercjalizacją będzie można usłyszeć podczas Shopping Center Forum 2014. Białostocki outlet zostanie zaprezentowany przy stoisku 6.5.

Outlet Center w Białymstoku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych będzie stanowić część największego w mieście parku handlowego. Inwestor nabył już prawo własności terenu, na którym powstanie centrum outletowe. Wybrany już został generalny wykonawca inwestycji – będzie nim warszawska spółka Agmet. Agmet wybudował już na terenie parku handlowego Castoramę, która działa od dwóch lat. Aktualnie Agmet sp. z o.o. kończy dla tego samego inwestora także budowę Outlet Center w Lublinie przy ul. Mełgiewskiej 16.

Otwarcie Outlet Center planowane jest na wiosnę 2015 roku. Komercjalizacja obiektu, jak poinformował inwestor, postępuje szybko, zainteresowanie najmem jest bardzo duże.

– Jeszcze przed rozpoczęciem budowy inwestor wynajął blisko 70 proc. powierzchni, co jak na obecne warunki prowadzenia inwestycji jest olbrzymim sukcesem i świadczy niezbicie o atrakacyjności i trafności wyboru miasta i konkretnego miejsca na mapie Białegostoku – poinformowali przedstawiciele firmy CBRE odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.

Inwestycja docelowo pomieści blisko 100 sklepów na powierzchni najmu przekraczającej 13 tys. mkw. Cały kompleks posiada około 1,5 tys. miejsc parkingowych oraz obsługiwany jest przez komunikację miejską.

W Outlet Center znajdzie się oferta zarówno polskich jak i światowych producentów odzieży, obuwia, wyrobów skórzanych, a także wyposażenia wnętrz.

Inwestorem projektu jest grupa deweloperska ADV Por Property Investment SA, będąca podmiotem zależnym od Forum XXVIII FIZ.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center zarówno w Lublinie, jak i w Białymstoku, jest firma CBRE.

Zarówno inwestor jak i firma komercjalizująca obiekt będą miały swoje stoiska na Shopping Center Forum 2014 Fall Edition, które odbędzie się 17-18 września w Warszawie. Z przedstawicielami ADV Por Property Investment będzie można spotkać się przy stoisku 6.5, a z ekspertami z CBRE przy stoisku 6.3. Więcej informacji o Forum TUTAJ.