Brama Mazur
Brama Mazur

Przez pierwsze cztery dni od otwarcia, centrum handlowego Brama Mazur w Ełku odwiedziło prawie 100 tysięcy osób. Sam Ełk liczy ok. 60 tysięcy mieszkańców.

– Brama Mazur już od pierwszych dni swojego funkcjonowania zyskała ogromną popularność. Cieszymy się, że mieszkańcy Ełku i okolicznych miast tak szybko polubili naszą galerię i od teraz nie będą już musieli jeździć na zakupy do Białegostoku czy Olsztyna – mówi Marta Olszewska, dyrektor centrum handlowego Brama Mazur.

Brama Mazur to największy w Ełku i regionie tego typu kompleks rekreacyjno-handlowy. Oprócz komfortowego miejsca zakupów, będzie on pełnił również funkcję centrum rozrywkowo-kulturalnego, a wspólnie z odrestaurowanym budynkiem Dworca PKP i placem rekreacyjnym o powierzchni 6 tys. mkw. , ma szansę stać się wizytówką tej części miasta.

Brama Mazur zlokalizowana jest na terenie 1,85 ha, w miejscu dawnej jednostki wojskowej i została zaprojektowana, tak aby wpisała się w historyczną część miasta. Do dyspozycji klientów Bramy Mazur jest około 65 lokali. Wśród nich znajdują się butiki polskich i zagranicznych marek, takich jak: H&M, Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Carry, Top Secret, Orsay, Greenpoint, Glambox, Briju, Esotiq, Diverse, Kubenz, Giacomo Conti, Smyk, Deichmann, CCC, Wojas, 4F, Martes Sport, Home&You, Ziaja oraz supermarket MarcPol, RTV Euro AGD, drogeria Hebe, Jysk, Sferis, Empik, Wella Design, Inmedio, a także muliplex Planet Cinema. W food courcie Bramy Mazur można znaleźć m.in. restauracje: Pizzeria Stopiątka, Habanero, Hammurabi oraz kawiarnie Carte D’or i Wymarzone Lody. Zmotoryzowani klienci centrum handlowego mają do swojej dyspozycji również ok. 500 miejsc parkingowych.

Inwestorem i zarządcą Bramy Mazur jest Master Management Group sp. z o.o., wiodąca na polskim rynku firma z sektora nieruchomości handlowych.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 5.1