Centrum Handlowe Vivo! w Stalowej Woli
Centrum Handlowe Vivo! w Stalowej Woli

– Nasze pierwsze centrum Vivo! zostanie otwarte w ostatnim kwartale 2014 roku w Pile, a drugie prawdopodobnie w ciągu 2015 roku w Stalowej Woli. Aktualnie na etapie budowy lub planowania mamy już pięć lokalizacji Vivo! w Polsce – mówi portalowi Retailnet.pl Dietmar Reindl, COO Immofinanz Group.

– Tworząc Vivo! uruchomiliśmy kolejną nową markę w segmencie detalicznym. Centra handlowe Vivo! pozycjonowane są pomiędzy marką Stop.Shop. a dużymi centrami handlowymi, z punktu widzenia wielkości oraz proponowanej oferty. W przypadku Vivo! mamy do czynienia generalnie z jedno-kondygnacyjnym centrum handlowym skoncentrowanym silnie na aspekcie mody i rozrywki, które idealne wpisują się w potrzeby małych i średnich miejscowości – dodał Dietmar Reindl.

Vivo! Piła zapewni prawie 24 tys. mkw. powierzchni na około 60 sklepów. Wśród najemców pojawią się m.in. H&M, Reserved, Media Expert, Deichmann, CCC i Reebok-Adidas-Nike. Przy obiekcie powstanie parking na ponad 540 miejscami.

Przypomnijmy, budowa centrum handlowego w Pile rozpoczęła się w połowie września 2013 roku. W kwietniu 2014 roku właściciel nieruchomości – Rank Progress SA podpisał ze spółką z grupy Immofinanz Group umowę przedwstępną dotyczącą współpracy przy realizacji projektu w Pile. Zgodnie z sygnowanym dokumentem austriacka spółka przejmie nieruchomość, zrefinansuje koszty poniesione w związku z prowadzeniem pilskiej inwestycji do czasu podpisania umowy ostatecznej oraz przejmie jej finansowanie do momentu oddania obiektu do użytku. Kwota, którą otrzyma Rank Progress za nieruchomość, to 56 mln zł netto. Oprócz tego ustalono, że legnicka spółka będzie wciąż zarządzać projektem oraz prowadzić jego komercjalizację. Za prace te otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, którego wysokość będzie uzależniona od efektów. Po 2 latach, jeśli inwestycja osiągnie założone w umowie cele, Rank Progress będzie uczestniczyć w zyskach z projektu na ustalonych z góry zasadach (tzw. earn-out).

Immofinanz Group będzie uczestnikiem jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 4.9 zaprezentuje swoje projekty handlowe.