Kolekcja Greenpoint
Kolekcja Greenpoint

Krakowska spółka Fandango, właściciel damskiej marki odzieżowej Greenpoint, otworzy swój 74 sklep. Nowy punkt zostanie otwarty 22 sierpnia br. w Tomaszowie Lubelskim. Sklep będzie mieścił się w Galerii Rynek i będzie działał na zasadzie franczyzy. Jeszcze w tym roku firma planuje kolejne otwarcia. Do końca września marka zamierza pojawić się w Brodnicy, Olsztynie oraz w Jastrzębiu Zdrój.

Spółka w tym roku otworzyła już kilka sklepów, m.in. w Łukowie, Siedlcach oraz w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Ponadto w sierpniu ruszył również sklep Greenpoint w Galerii Brama Mazur, który zajmuje powierzchnię około 82 mkw.

Marka Greenpoint funkcjonuje na polskim rynku od 2002 roku. Obecnie pod jej szyldem działają 72 salony, z czego większość to sklepy własne, 20 franczyzowych oraz kilka typu outlet. Wyłącznym dystrybutorem marki jest krakowska spółka Fandango Poza sprzedażą tradycyjną firma prowadzi od 2012 roku sklep internetowy www.greenpoint.pl.

Spółka Fandango w 2005 roku wprowadziła system franczyzowy i obecnie 30 proc. sklepów sieci jest prowadzona przez partnerów franczyzowych. Średnia powierzchnia sklepów sieci Greenpoint to od 80 do 120 mkw. Sklepy marki otwierane są przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Sieć poszukuje atrakcyjnych lokalizacji w centrach handlowych, przy głównych ulicach handlowych o dużym przepływie klientów (wtedy lokal musi być usytuowany na parterze z witryną i wejściem od strony głównego ciągu komunikacyjnego).