Wizualizacja Galerii Neptun
Wizualizacja Galerii Neptun

Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, jako partner merytoryczny jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014, odbywającej się w dniach 17-18 września 2014 r. w Warszawie, poprowadzi sesję tematyczną: „Rola zarządcy nieruchomości na wczesnym etapie planowania centrum handlowego. O czym pamiętać rozpoczynając budowę centrum handlowego? Wyzwania, jakie stoją przed inwestorem.” Swój udział w panelu dyskusyjnym jako pierwsi potwierdzili przedstawiciele Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim.

W pierwszym dniu spotkania najemców i deweloperów centrów handlowych – Shopping Center Forum, Wojciech Zawierucha, dyrektor ds. operacyjnych i rozwoju biznesu w Dziale Zarządzania Nieruchomościami Savills, poprowadzi sesję tematyczną z udziałem zaproszonych inwestorów centrów handlowych i dostawców usług. Jednym z uczestników będzie Galeria Neptun sp. z o.o. sp. k. ze Starogardu Gdańskiego, spółka deweloperska utworzona przez starogardzkich przedsiębiorców – Tomasza Pastwę i Mariusza Szwarca, którzy rozpoczęli współpracę z zespołem Savills w zakresie przygotowania otwarcia Galerii Neptun, a później zarządzania tą nieruchomością. Otwarcie Galerii Neptun zaplanowano na wiosnę 2015.

Galeria Neptun to trzypoziomowy obiekt handlowo-usługowym o powierzchni najmu 25 tys. mkw., zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w samym centrum Starogardu Gdańskiego, 500 metrów od rynku starego miasta. Galeria powstająca w miejscu dawnych zakładów obuwniczych „Neptun” zapewni 636 miejsc parkingowych dla klientów centrum na parkingu podziemnym. Wśród najemców obiektu znajdują się takie marki, jak: supermarket Intermarche ( blisko 2,5 tys. mkw.), salon RTV AGD Media Expert (820 mkw.), salon obuwniczy CCC (860 mkw.), pięć marek modowych grupy LPP SA, w tym Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp (łącznie ponad 3,1 tys. mkw.). W obiekcie powstanie także 6-ekranowy multipleks Cinema City Poland o powierzchni 1,8 tys. mkw., który pomieści tysiąc widzów.

Savills to globalna spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami, notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Posiada międzynarodową sieć ponad 600 biur i przedstawicielstw w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych klientom na całym świecie.

Shopping Center Forum (SCF) jest cyklicznym spotkaniem najemców i deweloperów centrów handlowych, organizowanym od 2005 r. To największa tego typu impreza w Europie Środkowej. Więcej informacji o Forum TUTAJ.