Galeria Wilanów
Galeria Wilanów

 

Galeria Wilanów
Galeria Wilanów

Postępują prace administracyjne związane z budową Galerii Wilanów i Galerii Północnej w Warszawie. Inwestor, spółka GTC, wkrótce zamierza złożyć wnioski o pozwolenia na budowę. Oba projekty zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

– Realizacja dwóch warszawskich centrów handlowych, kluczowych inwestycji GTC, postępuje zgodnie z planem, a odzew najemców jest pozytywny – mówi Thomas Kurzmann, nowy prezes zarządu GTC.

Przygotowania formalno-prawne do realizacji obu planowanych centrów handlowych w Warszawie, jak poinformowano, weszły w końcową fazę. Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce złożono w drugim kwartale 2014 r. Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów znajduje się w końcowym stadium przygotowania i zostanie złożony w nadchodzących miesiącach.

Proces kompletowania gruntów pod Galerię Północną na Białołęce jest niemal zakończony. Podpisano porozumienia z wieloma kluczowymi najemcami, w tym, między innymi, porozumienia określające wstępne warunki najmu (tzw. head of terms) z operatorem supermarketu oraz sieci salonów odzieżowych. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami w obu centrach handlowych.

Przypomnijmy, Galeria Wilanów będzie zlokalizowane w warszawskim Miasteczku Wilanów, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji mieszkaniowych w Polsce i będzie pierwszym dużym centrum handlowym w tej części Warszawy. Zaoferuje ok. 250 sklepów i punktów usługowych umieszczonych na ponad 61 tys. m kw. Budowa Galerii Wilanów ma rozpocząć się w 2015 r. i potrwa 20-22 miesiące.

Z kolei Galeria Północna będzie zlokalizowana na warszawskiej Białołęce. Obiekt będzie miał 64 tys. m kw. GLA. Budowa Galerii Północnej ma rozpocząć się pod koniec 2014 r. i potrwa ok. 20-22 miesiące.

O szczegółach komercjalizacji i obu projektach będzie można porozmawiać z przedstawicielami spółki GTC podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.5