CH Wola Park
CH Wola Park

Spółka Inter Ikea Centre Group Poland podpisała umowę z firmą Kajima Poland jako wykonawcą stanu surowego w ramach rozbudowy warszawskiego Centrum Handlowego Wola Park. Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu.

Zgodnie z porozumieniem do końca 2015 roku powierzchnia galerii zostanie powiększona o ponad 17, 5 tys. mkw., do 77, 5 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji Wola Park stanie się drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie. O komercjalizacji i procesie rozbudowy przedstawiciele Inter Ikea Centre Group Poland opowiedzą podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

Zgodnie z planem od wschodniej strony do Wola Parku zostanie dobudowana nowa część handlowa, w której będzie się mieścił market budowlany Castorama o powierzchni ponad 10 tys. mkw. oraz około 20 nowych sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami. W ramach rozbudowy strefa restauracyjna zostanie powiększona i przeniesiona z obecnego poziomu +1 na poziom +2. Będzie ona liczyć 12 restauracji i kawiarni – dwa razy więcej niż obecnie. Ponadto, w parkingu położonym w północnej części obiektu, zostanie dobudowany dodatkowy trzeci poziom, który pomieści 454 samochody. Dzięki temu liczba miejsc postojowych dostępnych w Wola Parku zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie (3 tys.).

– Inter Ikea Centre Group Poland ma w swoim portfelu 8 doskonale funkcjonujących obiektów handlowych w całej Polsce. Modernizacja i rozbudowa Wola Parku, jednej z najbardziej popularnych galerii w stolicy, to dla nas bardzo ważny projekt. Na wykonawcę stanu surowego wybraliśmy partnera z dużym doświadczeniem i znaczącymi sukcesami na koncie, dlatego jesteśmy spokojni o terminową realizację inwestycji – powiedział Jacek Lipiński, menadżer projektu w Inter Ikea Centre Group Poland.

Aktualnie na dwóch poziomach galerii handlowej znajduje się ponad 180 butików i sklepów. Ponadto Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór kawiarni i restauracji oraz dwupoziomowe Multikino i klub fitness Calypso. Obiekt obejmuje także Wola Court, czyli część oferującą powierzchnię biurową.

Inter Ikea Centre Group Poland zaprezentuje obiekt podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 5.7