PizzaPortal.pl

Delivery Hero, właściciel polskiej platformy PizzaPortal.pl, przejął jej niemiecki odpowiednik, serwis Lieferheld. Teraz grupa Delivery Hero obsługuje ponad 80% niemieckiego rynku zamówień online.

Serwis pizza.de został założony w 2007 roku i był jedną z pierwszych platform do zamawiania jedzenia online w Niemczech. Obecnie jest jednym z liderów tego rynku. Jest szczególnie popularny wśród studentów i osób młodych. Firma wdrożyła niedawno system śledzenia dostawy w czasie rzeczywistym.

Na niemieckim rynku zamówień online dominuje trzech graczy: Pizza.de (Delivery Hero), Lieferhed (Delivery Hero) oraz Lieferando. Po przejęciu pizza.de, 80 proc. rynku zamówień online należy do Delivery Hero. Lieferheld i pizza.de będą nadal działały pod niezależnymi markami. Jednak restauratorzy będą mogli prowadzić sprzedaż za pośrednictwem obydwu platform bez potrzeby kontaktowania się z każdą z nich z osobna.

Czas na Azję

Grupa Delivery Hero skoncentruje się teraz na ekspansji zagranicznej, szczególnie na rynkach azjatyckich i w Południowej Ameryce. Firma zyskała ostatnio inwestora. Firma Insight Venture Partners dokapitalizowała startup kwotą 88 milionów dolarów. Całkowity budżet firmy Delivery Hero wynosi obecnie 285 milionów dolarów, a roczne obroty sięgają 400 milionów dolarów.

W Polsce Delivery Hero jest właścicielem platformy PizzaPortal.pl, która obsługuje około 70 proc. rynku zamówień online. Jak informuje PizzaPortal.pl, pozostałe 30% dzielą między sobą serwisy Foodpanda.pl, Pyszne.pl oraz Bistro24.pl. W Polsce wartość rynku zamówień online wynosi obecnie 147 mln zł.

Zapłać Bitcoinem

Pizzaportal.pl to serwis do zamawiania posiłków. Znaleźć w nim można oferty prawie trzech tysięcy restauracji z całej Polski. Oferuje pełen wybór dań oraz metod płatności, w tym możliwość płacenia wirtualną walutą Bitcoin.

Spółka Restaurant Partner Polska na początku należała do szwedzkiej grupy OnlinePizza Norden, która w kwietniu 2012 roku została przejęta przez niemieckiego inwestora Delivery Hero za kwotę 120 mln złotych. W wyniku transakcji serwis Pizzaportal.pl stał się częścią holdingu oferującego dostawę posiłków przez internet w 14 krajach na czterech kontynentach.