Wizualizacja Galerii Neptun
Wizualizacja Galerii Neptun

Powstająca w Starogardzie Gdańskim Galeria Neptun pozyskała kolejnych najemców. Nowe lokale handlowe to: Butik I Like!, sklep multibrandowy oferujący m.in. markę Triumph, Baltic Exchange, oraz największa europejska sieć sprzedaży e-papierosów e-SmokingWorld. Przy podpisywaniu umów najmu dewelopera reprezentowała firma doradcza Cushman&Wakefield.

Największą powierzchnię wynajęła marka Butik I Like! (90 mkw.). Sieć istnieje od 2001 roku i swoją działalność prowadzi równolegle w ponad 150 sklepach tradycyjnych oraz w internecie, w ramach sklepu ebutik.pl, będącego wyłącznym dystrybutorem marki Butik I Like!.

Prawie 50 mkw. wynajął sklep multibrandowy z ekskluzywną bielizną dystrybuujący m.in. markę Triumph. Odpowiednio 21 i 17 mkw. powierzchni zajęły z kolei firmy e-SmokingWorld, dystrybutor e-papierosów Grupy Chic oraz kantor Baltic Exchange.

– W Galerii Neptun zostanie otwarty kolejny sklep franczyzowy Butik I Like!. Liczymy wspólnie z naszym franczyzobiorcą, że najnowocześniejszy obiekt handlowy w mieście będzie najlepszym miejscem dla działania sklepu Butik I Like! i umożliwi naszym klientkom szeroki dostęp do naszej oferty. Sklep Butik zostanie zrealizowany w najnowszej, zmienionej wizualizacji sklepu, aby zapewnić komfort i wygodę zakupów naszym klientkom – mówi Grzegorz Polak, dyrektor rozwoju w TF Group.

– Cushman & Wakefield jest naszym zaufanym i sprawdzonym partnerem w procesie rozwoju sieci sprzedaży, która obecnie liczy już ponad 1200 specjalistycznych sklepów i punktów sprzedaży detalicznej w całym kraju. Dzisiaj jesteśmy największą platformą sprzedażową tego typu w Europie, wzorem budowania kanałów dystrybucji dla wielu firm branżowych z USA. Obecność naszego punktu i marek Mild, Volish, Provog, Cottien i wielu innych w Galerii Neptun nie jest przypadkowa, jesteśmy wszędzie tam, gdzie istnieje największy potencjał sprzedażowy i nowoczesna infrastruktura – twierdzi Jerzy Jurczyński, Public Affairs eSmokingWorld.

– Wraz z postępującymi pracami budowlanymi i coraz bliższym terminem otwarcia obiektu przyśpiesza również proces komercjalizacji Galerii Neptun. W tym miesiącu ogłaszaliśmy już podpisanie umów z markami Moodo oraz Reporter Young, a także salonem obuwniczym Baskoni oraz sklepem z kosmetykami marki Ziaja. Do czterech nowych najemców, których mamy przyjemność dzisiaj ogłosić, już niedługo dołączą kolejni. Już we wrześniu będziemy informowali o dalszych postępach w komercjalizacji – dodaje Tomasz Lipiński, negocjator w dziale powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun” przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie ok. 24 000 mkw. Planowana data oddania obiektu do użytku to wiosna 2015 r.

Oprócz nowych najemców w Galerii Neptun swoje lokale handlowe będzie miało Intermarche, Media Expert, Martes Sport, H&M oraz pięć marek LPP: Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Na terenie obiektu znajdą się również salony Ray Obuwie i Baskoni, sklepy Diverse, Moodo i Reporter Young, drogeria Rossmann, butik Lavard, a także multipleks Cinema City oraz punkt operatora telekomunikacyjnego Play, sklep z kosmetykami marki Ziaja i salon prasowy sieci Kolporter.

Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun sp. z o.o., sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o.o. Firma Cushman & Wakefield jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.