Galeria Świnoujście
Galeria Świnoujście

Nowymi najemcami Galerii Świnoujście usytuowanej w centrum miasta zostały sklep sieci Gatta oraz e-SmokingWorld.

Salon sieci Gatta, której właścicielem jest firma Ferax, zajmie w Galerii Świnoujście powierzchnię 61 mkw. Firma Ferax jest obecnie jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk w Europie. W Polsce produkty marki Gatta są dostępne w ponad 115 salonach firmowych w największych miastach Polski. W ciągu najbliższych 4 lat firma planuje otworzyć jeszcze ok. 40 sklepów na rynku polskim. Marka Gatta znana jest również za granicą i posiada swoje sklepy zarówno na rynkach europejskich, jak i na Bliskim Wschodzie, w Mongolii czy Australii. Od dwóch lat firma obecna jest we Włoszech, gdzie do tej pory otworzyła 14 sklepów i planuje otwarcie kolejnych 10-15 placówek handlowych.

e-SmokingWorld jest siecią handlową należącą do Grupy Chic. Ponad 1000 punktów e-SmokingWorld na terenie całej Polski oferuje szeroki wybór e-papierosów, płynów nikotynowych i wszystkich niezbędnych akcesoriów do e-palenia.

Powierzchnia handlowo-usługowa Galerii Świnoujście będzie wynosić 10 tys. mkw. W galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Na trzech kondygnacjach swoje salony z odzieżą i obuwiem będą miały salon biżuterii Yes, H&M, Cropp, Reserved, Sinsay, House, Mohito, CCC oraz Deichmann. Wśród najemców znajdzie się również sklep RTV AGD sieci Neonet. Ofertę uzupełni drogeria Hebe. W galerii nie zabraknie także oferty gastronomicznej, w tym lodziarni Grycan.

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw., której wykonawcą jest firma Calbud sp. z o.o. realizowana jest planowo. Aktualnie realizowane są ściany żelbetowe zewnętrzno-obwodowe, wewnętrzne a także słupy oraz podciągi kondygnacji na poziomie +1. Od połowy sierpnia montowane są płyty prefabrykowane dla kondygnacji 1. Realizowane są również instalacje sanitarne zewnętrzne wraz z przyłączami do budynku na poziomie 1 oraz instalacje elektryczne na kondygnacji 1. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez firmę Calbud. Galeria składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Galeria będzie integralną częścią tworzonej nowoczesnej przestrzeni publicznej, oferując mieszkańcom nowoczesną architekturę handlowo–usługową. Położenie Galerii Świnoujście, pozwala jej na dotarcie do znaczącej liczby potencjalnych klientów. Liczba osób mieszkających w zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii wynosi około 129 tys. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 miliona turystów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Otwarcie Galerii Świnoujście zaplanowano na drugi kwartał 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston sp. z o.o. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna Federacyjne Biuro Architektoniczne (FBA).

Budowa Galerii Świnoujście
Budowa Galerii Świnoujście