Realizacja Lumiwerso
Realizacja Lumiwerso

Galerie handlowe mogą zarabiać więcej – nawet, jeżeli nie muszą oszczędzać. Pod tym hasłem Lumiverso, specjaliści od realizacji systemów oświetlenia LED, zaprezentują się podczas nadchodzących targów Shopping Center Forum 2014.

LED jest najbardziej energooszczędną technologią oświetleniową na rynku. Z tego powodu coraz więcej najemców decyduje się na instalację takich systemów w swoich punktach i sklepach. Niewielu z nich wie, że na oświetleniu można nie tylko oszczędzać. Według ekspertów firmy Lumiverso, dobry projekt systemu oświetlenia i jego właściwa realizacja, to wręcz szansa na zwiększenie zysków całego obiektu.

– Goście naszego stoiska dowiedzą się, co zrobić by świecenie lampami LED było nie tylko tańsze, ale też bardzo opłacalne – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Szymon Kowiel z firmy Lumiverso.

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 Lumiverso wykorzysta prezentację multimedialną, w której przedstawi zasady prawidłowego projektowania oświetlenia i opowie, jak odpowiedni dobór lamp wpływa na wydatki związane z energią.

– Poruszymy takie kwestie, jak czas zwrotu inwestycji, żywotność opraw, czy ich wydajność. Chcemy pokazać, że koszty związane ze światłem to nie tylko zużycie prądu potrzebnego na jego wytworzenie – podkreśla Szymon Kowiel.

Jak tłumaczy, lampy słabej jakości wymagają częstych wymian, opłacenia zajmujących się tym specjalistów, a nawet zwiększają zużycie energii przez klimatyzację w obiekcie. Dodatkowo nie zapewniają stabilności parametrów świecenia. Z kolei inne technologie, takie jak metalohalogeny, generują więcej kosztów niż zysków.

– Dlatego warto postawić na oprawy LED wysokiej jakości. Niekoniecznie znanej marki, bo to nie gwarantuje solidności konstrukcji, ale takie, które nie będą generowały dodatkowych kosztów i zagwarantują nam systematyczny zysk – podsumowuje Szymon Kowiel.

Lumiverso jest wyłącznym dystrybutorem Ledionopto, tajwańskiego producenta opraw i źródeł światła LED, który należy do notowanej na giełdzie w Taipei spółki Edison Opto Corp. Ta z kolei jest światowym potentatem produkcji chipów LED. Lumiverso oferuje oprawy przeznaczone do zastosowań w sklepach detalicznych oraz galeriach handlowych. Dostarcza kompleksowe rozwiązania oświetleniowe, nastawione zarówno na oszczędność energii, jak i zwiększenie sprzedaży poprzez lepszą ekspozycję produktów.

Z przedstawicielami firmy będzie można spotkać się przy stoisku 6.61 podczas Shopping Center Forum 2014.