Fabryka Wołomin
Fabryka Wołomin

Fabryka Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wołominie i powiecie wołomińskim. Inwestorem obiektu jest Park Handlowy Wołomin sp. z o.o., który dysponuje już kompletem pozwoleń na budowę.

Rozpoczęcie budowy centrum planowane jest na wrzesień 2014 roku. Firma zapowiada też, że otwarcie centrum handlowego planowane jest na III kwartał 2015 r.

Centrum handlowe Fabryka Wołomin składać się będzie z dwóch obiektów: galerii handlowej o powierzchni najmu 23, 5 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni najmu 6, 5 tys. mkw. położonych naprzeciwko siebie po dwóch stronach naziemnego ogólnodostępnego parkingu z 830 miejscami parkingowymi. W sumie w centrum znajdzie się ok. 80 sklepów znanych marek odzieżowych, punktów usługowych i gastronomicznych. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu Fabryka Wołomin jest CBRE.

Wołomin to dynamicznie rozwijająca się strefa podmiejska i jedno z ważniejszych miast satelickich Warszawy. Miasto znajduje się 20 km na północny wschód od centrum Warszawy. Centrum Handlowe Fabryka Wołomin zlokalizowane będzie bezpośrednio przy stacji kolejowej Wołomin Słoneczna. Zasięg oddziaływania centrum obejmuje 250 tys. osób.

Fabryka Wołomin została zaprojektowana z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla lokalnej społeczności i jednocześnie doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji tej części miasta. Dodatkowym atutem  jest kolejka miejska, która ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do projektu.

Firma CBRE zaprezentuje projekt podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 6.3