Instagram sprzedaż internetowa

Amerykański sklep modowy Nordstrom rozpoczął współpracę z firmą Curalate pozwalającą sprzedawać za pomocą portalu społecznościowego Instagram.

Nordstrom nie jest pierwszym sklepem odzieżowym, który wykorzysta rozwiązania Curalate. Innym jest na przykład sieć Target. Platforma oferowana przez Curalate nosi nazwę Like2Buy (z ang. chęć zakupu) i pozwala klientom posiadających konto na Instagramie na kupowanie przedmiotów, które pokazują się na ich osi czasu.

Ulepszony Instagram

Działanie platformy jest bardzo proste. Wystarczy, że konsumenci wejdą na profil detalisty na Instagramie i klikną w odpowiedni link. Na ekranie pojawi się galeria zdjęć. Z kolei kliknięcie w wybrane zdjęcie przenosi nas na stronę detalisty, w miejsce gdzie możemy kupić wybrany produktu, przeczytać szczegółowe informacje albo przejrzeć opinie innych użytkowników.

Instagram sprzedaż internetowa

„Dzięki Instagramowi mamy bieżący kontakt z półmilionową rzeszą naszych klientów. Codziennie udostępniamy na naszym profilu zdjęcia, które mogą przeglądać i oceniać” powiedział Bryan Galipeau, dyrektor odpowiedzialny za portale społecznościowe w Nordstrom. „Like2Buy jest przyjazny dla użytkowników oraz pozwala im w bardzo łatwy sposób kupować w naszym sklepie internetowym. Dodatkowo nasi klienci mogą zapisywać na Instagramie przedmioty, które przypadły im do gustu i później je kupić.”

Lepsza interakcja z klientem

Dyrektor zarządzający i założyciel firmy Curlate, Apu Gupta, twierdzi, że Instagram jest najskuteczniejszą platformą do angażowania uwagi klientów wśród wszystkich portali społecznościowych. Powołuje się przy tym na badanie przeprowadzone przez firmę Forrester Research, według którego Instagram tworzy 58 razy większe zaangażowanie klientów niż Facebook i 120 razy większe niż Twitter.

„Instagram posiada ogromną bazę użytkowników. Wszyscy oni są zaangażowani w kampanie promocyjne marek – mówi Gupta.  Problemem był fakt, że klienci nie mogli klikać i kupować produktów które spodobały się im na zdjęciach. „Like2Buy w prosty sposób pozwala klientom kupować produkty, które widzą na naszych zdjęciach” – przekonuje Gupta.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=X8iVa5gq2lI[/fve]