Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Grupa Redan negocjuje sprzedaż inwestorowi mniejszościowemu pakietu spółki Adesso zarządzającej działalnością dyskontowej sieci Textil Market.

Zarząd spółki poinformował o uzgodnieniu podstawowych zasad sprzedaży inwestorowi finansowemu 25 proc. udziałów zależnej spółki Adesso za 35 mln zł. Adesso zarządza siecią sklepów dyskontowych Textil Market. Fundusz 21 Concordia 1.sarl będzie miał prawo do zakupu dodatkowego pakietu 11 proc. udziałów Adesso za 15 mln zł.

– Zawarta umowa inwestycyjna potwierdza zainteresowanie inwestora finansowego zakupem mniejszościowego pakietu Adesso, o czym informowaliśmy w ostatnim czasie. Uzgodniona z funduszem wartość transakcji przekłada się na wycenę całego Adesso na poziomie 140 mln zł.  Jest to wycena znacznie powyżej aktualnej kapitalizacji całej Grupy Redan, która naszym zdaniem jest mocno niedoszacowana przez rynek. Sieć TextilMarket jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i systematycznie poprawia osiągane wyniki. Realizacja projektu inwestycyjnego wraz z konsekwentnym wykonaniem strategii dla części modowej zaowocuje w sumie z poprawą zysków części dyskontowej, znaczącą poprawą wyników całej Grupy. Spowoduje, to że cena akcji Redan powinna szybko osiągnąć wartość rynkową i docelowo ją przekroczyć – powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA. „

Przypomnijmy, sieć Textil Market jest motorem wzrostu spółki Redan. Szacunkowe przychody ze sprzedaży Grupy Redan wypracowane w lipcu 2014 roku wyniosły 37, 6 mln zł i wzrosły o blisko 8 proc. r./r. Na zwiększenie sprzedaży nadal dominujący wpływ ma segment dyskontowy – czyli sieci Textil Market. Na koniec lipca powierzchnia handlowa sieci wyniosła 103, 3 tys. mkw. co oznacza wzrost o 4,3 proc. w porównaniu do lipca 2013 r. Narastająco od początku roku obroty Grupy Redan wzrosły o 7 proc. i wyniosły 261, 4 mln zł.