Serenada
Serenada

Firma Mayland Real Estate zapowiada rozpoczęcie budowy CH Serenada w Krakowie jeszcze w tym roku. Centrum ma zostać oddane do użytku w 2016 roku. Jak ustaliła redakcja Retailnet komercjalizacja projektu wynosi obecnie 50 proc.. Centrum handlowe już teraz może pochwalić się obecnością najważniejszych najemców na rynku, m.in.: marek z Grupy Inditex i Grup LPP. Operatorem spożywczym Serenady będą debiutujące w Krakowie delikatesy Piotr i Paweł.

Jak już informowaliśmy budowę Centrum Serenada w Krakowie sfinansuje w wysokości 140 mln euro Grupa Foncière Euris. Grupa ta od wielu lat finansuje duże projekty budowy obiektów handlowych w Polsce (w tym Manufaktura w Łodzi, CH Riviera w Gdyni, projekt Posnania w Poznaniu) i zdecydowała się również sfinansować z własnych środków budowę Serenady.

– Cieszymy się z zaufania, jakim po raz kolejny obdarzyła naszą firmę Grupa Fonciere Eris, z którą zrealizowaliśmy Centrum Riviera otwarte w październiku 2013 roku. Serenada, pod wieloma względami, jest zbliżona do tego projektu i ma szansę stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych centrów handlowo-rozrywkowych Krakowa. Projekt jest już mocno zaawansowany – prace budowlane planujemy rozpocząć jesienią. Prowadzimy obecnie prace przygotowawcze i porządkowe na placu budowy – mówi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate. Budowa Serenady potrwa dwa lata od chwili wbicia pierwszej łopaty. Pierwsi klienci odwiedzą Serenadę w 2016 roku.

Kolejni najemcy planują otwarcie sklepów w galerii. Połowa powierzchni najmu już znalazła swoich nabywców. Najnowszym najemcą centrum będzie salon sprzedaży CCC (640 mkw). Serenada będzie opierać się głównie na ofercie modowej. 80 proc. najemców będzie pochodziło z tej branży. Oferta handlowa centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę. Przed startem prac budowlanych Centrum osiągnie poziom najmu ok. 60 -70 proc.

– Dojazd do Serenady będzie ułatwiony dzięki nowemu bezkolizyjnemu węzłowi z ul. Bora-Komorowskiego, który ułatwi dojazd klientom z zachodu i wyjazd w kierunku Nowej Huty, a także usprawni ruch w okolicy. Podpisaliśmy już w tej sprawie umowę z krakowskim Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu – dodaje Maciej Kiełbicki.

Serenda jest jednym z wielu projektów spółki. Mayland ma duże doświadczenie na rynku retail. Firma stawiała pierwsze kroki w biznesie jeszcze w latach ’90. Dlatego chętnie pomaga dzisiaj innym deweloperom i inwestorom w komercjalizacji i zarządzaniu dużymi obiektami handlowymi. Zespół zajmujący się w Mayland komercjalizacją rozpoczął współpracę ze spółką PA Nova przy projekcie w Jaworznie. Głównym zadaniem zespołu jest wsparcie w procesie komercjalizacji i doradztwo. Firma planuje rozwijanie usług komercjalizacji w połączeniu z doradztwem na etapie konceptu i optymalizacji projektów.

Inwestorem projektu jest Mayland Real Estate sp. z o.o. Przedstawiciele spółki będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edtion. Swoje projekty zaprezentują przy stosiku 2.5.