Wizualizacja Centrum Marszałkowska

Spółka BBI Development 28 sierpnia br. uzyskała ostateczną decyzję zatwierdzająca projekt budowlany i pozwolenie na budowę budynku wielofunkcyjnego Centrum Marszałkowska (dawny DH Sezam) w Warszawie.

Centrum Marszałkowska jest inwestycją zlokalizowaną u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Projekt realizowany jest wspólnie ze spółdzielnią „Społem” Śródmieście. Unikalny charakter położenia przedsięwzięcia u zbiegu przecięcia się dwóch linii metra czyni go niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie. Inwestycja będzie składała się z 10 kondygnacji naziemnych i trzech podziemnych. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc.

Centrum Marszałkowska będzie dysponować 4,8 tys. mkw. powierzchni handlowej i około 12 tys. mkw. powierzchni biurowej. Planowana data oddania do użytkowania obiektu to 2017 rok.

Wizualizacja Centrum Marszałkowska
Wizualizacja Centrum Marszałkowska

BBI Development SA jest spółką developerską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka w maju 2010 roku połączyła się z Juvenes sp. z o.o. W dorobku i portfelu inwestycyjnym BBI Development SA znajduje się siedem projektów deweloperskich. W ciągu najbliższych lat podmioty celowe, w ramach których realizowane są przedsięwzięcia portfelowe spółki, poniosą wydatki inwestycyjne w łącznej kwocie ok. 1,5 mld zł i wybudują ok. 225 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Oprócz wymienionych projektów spółka pracuje nad kolejnymi przedsięwzięciami. Spółka jest właścicielem m.in. centrum handlowego Plac Unii w Warszawie.