Galeria Galena w Jaworznie
Galeria Galena w Jaworznie

Jak podała w ostatnim raporcie finansowym spółka P.A. Nova, w I połowie 2014 r. zysk netto spółki wzrósł do 11,1 mln zł z 8,3 mln zł. Z kolei zysk operacyjny spółki sięgnął 18,3 mln zł w porównaniu do 14,4 mln zł przed rokiem. Przychody w porównaniu rok do roku wzrosły do około 79 mln zł z 67 mln zł.

Dla przypomnienia w 2013 r. P.A. Nova wypracowała 167,7 mln zł przychodów. Zysk operacyjny wtedy wyniósł 28,9 mln zł, a zysk netto 15,5 mln zł.

Jak informuje spółka, obecnie prowadzi realizację pięciu obiektów handlowych. Do tego siedem znajduje się w przygotowaniu do realizacji. Obecnie spółka szuka nowych możliwości działalności. Ponadto firma finalizuje sprzedaż trzech parków handlowych znajdujących się w Myszkowie, Andrychowie i Stalowej Woli. Transakcje te mogą dać spółce ponad 20 mln złotych, które zostaną wykorzystane na budowę Galerii Galena w Jaworznie.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje ona przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. Całkowita powierzchnia najmu to 30 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i około 900 miejsc parkingowych.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.