iPhone 6 płatności mobilne

Plotki na temat funkcji, które będzie spełniał iPhone 6 rozchodzą się w coraz szybszym tempie. Podobno smartfon, którego rynkowa premiera odbędzie się 9 września 2014 roku, zostanie wyposażony w czipy NFC.

Dzięki temu telefonem z logo nadgryzionego jabłka będzie można płacić tak samo jak kartą kredytową z funkcją PayPass.

Płatności z użyciem biometrii

Jak donosi serwis Wired iPhone 6 będzie wyposażony we własną platformę płatniczą. Platforma ta będzie jedną z najważniejszych nowych funkcji wbudowanych w nowy smartfon. Urządzenie będzie też wyposażone w technologię NFC.

Nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów, choć spekuluje się, że do płatności Apple wykorzysta również technologię biometrycznej identyfikacji odcisków palców Touch ID. Firma kładzie bardzo duży nacisk na płatności mobilne i zamierza promować swoją usługę portfela elektronicznego.

Plotki o NFC w iPhonie

Z kolei serwis AppleInsider dowiedział się o nowej aplikacji, która pozwoli ładować baterię urządzeń mobilnych bezprzewodowo, właśnie za pomocą czipa NFC. Już wcześniej pojawiały się pogłoski na temat zastosowania technologii NFC w iPhonie. Apple interesował się bowiem patentami na technologie związane z płatnościami mobilnymi.

Apple ma obecnie taką mocną pozycję rynkową, że bez problemu może wprowadzić własny portfel mobilny. Użytkownicy iTunes korzystają bowiem z 800 milionów kart kredytowych. Jak pisze serwis CNET, Apple stworzył już specjalną aplikację Passbook, która pozwala użytkownikom przechowywać na iPhonie karty lojalnościowe, kupony rabatowe czy bilety.

Platforma płatnicza Apple

Do tej pory Apple wykorzystywał do komunikacji bezprzewodowej technologię Bluetooth, Wi-Fi oraz system iBeacon. Plotki o zastosowaniu NFC w iPhonach krążą od dłuższego czasu. „Apple rozmawia z firmami partnerskimi, w tym z Visa, pracując nad stworzeniem własnego portfela elektronicznego” – czytamy na łamach AppleInsider. Czy na rynku płatności mobilnych szykuje się rewolucja?