Merlin.pl

Kolejny polski gracz e-commerce przygotowuje się do wejścia na rynek sprzedaży artykułów spożywczych przez internet. Plany te są ściśle związane z rozwojem sieci sklepów należących do grupy Czerwona Torebka, czyli właściciela Merlin.pl.

Rynek sprzedaży artykułów spożywczych online jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi e-commerce w Polsce. Interesuje się nim coraz więcej graczy, również tych, którzy do tej pory specjalizowali się w innych kategoriach produktów. Kolejną firmą, która planuje sprzedawać żywność przez internet jest Merlin.pl, sklep należący do grupy Czerwona Torebka. Do grupy tej należy również sieć sklepów typu „convienience” Małpka Express.

Rozbudowanie oferty Merlin.pl

Jedna z najstarszych polskich firm e-commerce zaczynała jako internetowa księgarnia. Obecnie jest sklepem wielobranżowym, oferującym produkty z kategorii takich jak sport i turystyka, artykuły dla zwierząt, zdrowie i uroda, czy AGD. Kolejną kategorią produktów, którą planuje udostępnić Merlin.pl, są produkty spożywcze.

„Planujemy wejście w sprzedaż internetową artykułów spożywczych za pośrednictwem sklepu Merlin.pl. Klient będzie mógł w Merlinie zamówić chleb, bułki i tę paczkę odebrać po drodze z pracy do domu w najbliższej Małpce.” – wyjaśnia Przemysław Schmidt, członek rady nadzorczej Czerwonej Torebki.

Rozszerzyć sieć dystrybucji

Obecnie nie są znane szczegóły związane z przygotowaniem Merlin.pl do wprowadzenia tej kategorii produktów. Najwyraźniej jednak sprzedaż ta opierała się będzie na opcji dostawy typu click and collect. Sieć Małpka służy jako punkt odbioru dla sklepu Melrin.pl. Punktów będzie coraz więcej, gdyż grupa mocno inwestuje w rozszerzanie sieci sklepów. Do końca roku ma powstać 430 sklepów Małpka, obecnie sieć liczy 260 sklepów. Do grupy należy też sieć 13 dyskontów Czerwona Torebka.

W sklepach Małpka Express tworzona jest również tzw. Strefa Merlina. Można tam można kupować oferty ze sklepu internetowego i odbierać paczki z Merlina, a także złożyć zamówienie w sklepie internetowym.