Nowa Stacja, Pruszków
Nowa Stacja, Pruszków

Otwarcie zlokalizowanego w podwarszawskim Pruszkowie centrum handlowego Nowa Stacja planowane jest na 2016 rok. To najnowszy projekt spółki ECC Real Estate, która będzie wystawcą podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum.

Galeria handlowa Nowa Stacja powstanie w Pruszkowie, w odległości 15 kilometrów od centrum Warszawy. Po stolicy, Pruszków jest największym pod względem liczby mieszkańców miastem w aglomeracji warszawskiej. Co więcej, ta liczba stale rośnie, co przekłada się na ogromny potencjał inwestycyjny. W większości są to osoby w wieku produkcyjnym, czyli potencjalni klienci galerii handlowych. Jest to jeden z czynników, który sprawił, że ECC Real Estate wybrało Pruszków jako lokalizację najnowszej inwestycji.

Nazwa nowego centrum handlowego wiąże się z lokalizacją w centrum miasta, w pobliżu stacji PKP Pruszków. To jedyne miejsce w mieście, w którym uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę centrum handlowego. W sumie, w odległości 30 minut jazdy samochodem od nowej galerii mieszka aż 1,5 miliona ludzi.

– Dużym atutem centrum będzie z pewnością jego lokalizacja, tuż obok stacji PKP Pruszków, która jest bardzo dobrze skomunikowana z różnymi częściami miasta – mówi Jan Starzyński, Prezydent Miasta Pruszkowa. – Dzięki temu mieszkańcy będą mogli dojechać do centrum zarówno autobusem, koleją jak i prywatnym środkiem lokomocji lub nawet pieszo – dodaje.

Całkowita powierzchnia najmu Nowej Stacji to 25 tys. mkw.. Budynek będzie składał się z 3 poziomów, na których znajdzie się ok. 120 lokali handlowych i usługowych. Parter oraz pierwsze piętro zagospodarowane zostaną przez lokale handlowe i usługowe z bardzo szeroką ofertą. Będzie można tu znaleźć sklepy z artykułami dla dzieci, obuwiem i galanterią skórzaną, sprzętem multimedialnym i AGD. Nowa Stacja zaoferuje klientom szeroki wybór sklepów odzieżowych – firmy z tej branży mają stanowić około 40% najemców obiektu. Na parterze będzie także znajdował się supermarket spożywczy. Obecnie ECC Real Estate rozmawia z największymi najemcami funkcjonującymi na polskim rynku.

Centrum zapewni klientom nie tylko szeroką ofertę handlową i usługową, ale także rozrywkową i sportową. Cały drugi poziom to strefa odpoczynku i rekreacji. Jedną z największych atrakcji będzie kino. Ponieważ obecnie w Pruszkowie nie ma takiego obiektu, kilkusalowe kino będzie znaczącą przewagą nowego centrum handlowego, przyciągającą mieszkańców miasta i okolic. Do dyspozycji zwolenników aktywnej rekreacji oddane zostaną klub fitness oraz taras, na którym zimą znajdzie się lodowisko, a latem – plac zabaw. Z myślą o najmłodszych gościach i ich rodzicach w różnych częściach galerii powstaną kąciki dla maluchów. Ponadto na każdej z trzech kondygnacji pojawią się bary i restauracje. Klienci Nowej Stacji będą też mogli liczyć na darmowy dostęp do sieci WiFi na terenie centrum.

– Planowane centrum handlowe w Pruszkowie jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości. Bardzo cieszymy się, że na naszej mapie powstanie nie tylko miejsce gdzie będziemy mogli robić zakupy, ale również kulturalnie spędzić wolny czas w kinie i innych obiektach rozrywkowych inwestycji – komentuje Prezydent Miasta.

Centrum handlowe Nowa Stacja zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby zagwarantować klientom maksymalny komfort i wygodę podczas zakupów. Dobrze rozplanowana powierzchnia, logiczny i intuicyjny układ sklepów, miejsca zabaw dla dzieci, darmowy dostęp do Internetu – to i wiele innych przemyślanych rozwiązań sprawią, że wizyta w Nowej Stacji będzie przyjemnością.

Firma ECC Real Estate jest obecna na polskim rynku nieruchomości od ponad 20 lat. Specjalizuje się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Jedną z największych inwestycji ECC Real Estate w Polsce jest Centrum Handlowo-Rozrywkowe Promenada w Warszawie. W 2011 roku firma oddała także do użytku apartamentowiec „Puławska 111” na warszawskim Mokotowie. W swoich działaniach ECC Real Estate wykracza poza Polskę, a nawet Europę. Jednym z projektów firmy jest bowiem centrum handlowe w Tajlandii, o czym pisaliśmy już na łamach naszego portalu.

Firma ECC Real Estate będzie wystawcą podczas Shopping Center Forum 2014. Swoją nową inwestycję zaprezentuje na stoisku 1.8.