Stop.Shop. w Kętrzynie
Stop.Shop. w Kętrzynie

– Cieszy nas fakt, że z sukcesem kontynuujemy dalszy rozwój marki Stop. Shop. w Polsce, czego doskonałym przykładem jest uruchomienie już trzeciego tego typu obiektu, tym razem w Kętrzynie. Jesteśmy przekonani, że nasz park handlowy doskonale uzupełni istniejącą ofertę handlową w mieście i będzie cieszył się dużą odwiedzalnością, podobnie jak w przypadku otwartych już parków w Legnicy i Mławie. Kętrzyński Stop.Shop. to nie ostatnie nasze otwarcie w tym roku. Kolejny, czwarty park handlowy planujemy otworzyć w Żarach w 4 kwartale – mówi Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

30 sierpnia Immofinanz Group otworzył w Kętrzynie swój kolejny park handlowy pod marką parasolową Stop.Shop. Jest to już łącznie 51, a trzeci tego typu obiekt w Polsce. Kętrzyński Stop.Shop. posiada łączną powierzchnię 5,3 tys. m kw. Wśród najemców wymienić możemy tak znane marki jak: Media Expert Jysk, CCC czy Martes Sport. Immofinanz Group zakłada dalszą ekspansję sieci Stop.Shop. w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce w średnim okresie spółka planuje otworzyć kolejne 10 obiektów.

Nowo otwarty kętrzyński Stop.Shop., o łącznej powierzchni 5,3 tys. m kw., zlokalizowany jest przy ul. Budowlanej – obok supermarketu Tesco. Swoim zasięgiem obejmuje on ponad 32,5 tys. mieszkańców (w założeniu około 30 minut czasu jazdy). Odpowiedni dobór najemców objął zarówno międzynarodowe, jak i krajowe marki handlowe, wśród nich wymienić można: Media Expert Jysk, CCC, Martes Sport, KIK czy Ray.

Stop.Shop. w Kętrzynie

Elastyczna koncepcja marki Stop.Shop. bazuje na parkach handlowych w małej odległości od głównych skupisk ludności – od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. Stop.Shop.-y oferują swoim gościom także przestronny parking, optymalny dostęp do sieci transportowych i wysoką funkcjonalność dzięki atrakcyjnej mieszance najemców międzynarodowych i krajowych. Na portfel nieruchomości typu Stop.Shop. należących do Immofinanz aktualnie składa się 51 parków handlowych w 6 krajach.

W ramach dalszej ekspansji sieci Stop.Shop. Immofinanz Group zakłada powstanie dziesięciu kolejnych parków handlowych w Polsce w średnim okresie. Dodatkowo spółka aktualnie rozpoczyna rozwój tej marki w Serbii – lokalizacje pod pierwsze Stop.Shop.-y w tym kraju zostały już wybrane. W Rumunii natomiast Immofinanz planuje wejść na rynek z Stop.Shop. w najbliższej przyszłości. Spółka ma w tym kraju wiele bardzo ciekawych lokalizacji, które są częścią posiadanych rezerw gruntów.

Immofinanz Group będzie uczestnikiem jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 4.9 zaprezentuje swoje projekty handlowe m.in. Centrum Handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie, Vivo! STalowa Wola oraz Stop.Shop-y.