Dekada Nowy Targ
Dekada Nowy Targ

W działającym od marca 2014 roku centrum handlowo-komunikacyjnym Dekada Nowy Targ rozpoczął działalność kolejny najemca – bar Green Lemon.

Lokal znajduje się tuż obok dworcowej poczekalni i oferuje dania typu fast food (burgery z wołowiny, hot dogi, frytki belgijskie czy kanapki) oraz kawy.

– Otworzyliśmy swój lokal w Dekadzie Nowy Targ ze względu na profesjonalnego, doświadczonego operatora, jakim jest spółka Dekada Realty. Duże znaczenie ma dla nas obecność dworca autobusowego oraz fakt, że Nowy Targ jest miastem o dużym potencjale nabywczym. Istotne jest dla nas również sąsiedztwo tak znanych i lubianych marek, jak np. Tesco czy Rossmann – mówi Kinga Łozińska, współwłaściciel baru Green Lemon.

– Chcemy, aby klienci czuli się u nas komfortowo, dlatego dużą wagę przyłożyliśmy do wystroju lokalu – kolorowe kanapy, fotele i ceglana ściana mają tworzyć przytulną atmosferę. Myślę, że Green Lemon znakomicie uzupełnia ofertę Dekady: stanowi dobre miejsce do odpoczynku po zakupach czy oczekiwania na autobus. Lokal działa od 20 lipca br. i obserwujemy coraz większe zainteresowanie nim. Wkrótce osiągniemy break-even, co jest dobrą prognozą na przyszłość – podsumowuje Kinga Łozińska.

Dekada Nowym Targ jest obiektem o powierzchni 3,3 tys. mkw. GLA, na której znajduje się 15 lokali handlowo – usługowych, oraz nowoczesny dworzec autobusowy, obsługujący miejskich, regionalnych i ogólnopolskich przewoźników.

Otwarty w lipcu b.r. bar Green Lemon stanowi ważne wzmocnienie tenant mix obiektu, w skład którego wchodzą już takie marki jak Tesco, Rossmann, Pepco, CCC, Butik, Apteka Ziko i wiele innych. Za komercjalizację obiektu odpowiada spółka BOIG Property Consulting.

Centrum handlowo-komunikacyjne Dekada Nowy Targ to druga z kolei tego typu inwestycja spółki Dekada Realty. Poprzednia – w Myślenicach – została otwarta w 2011 i od samego początku notuje stały, wysoki footfall. Kolejna z nich – w Brodnicy w woj. kujawsko – pomorskim – uruchomiona została pod koniec lipca tego roku.

Dziewięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu oraz Brodnicy. Kolejne inwestycje planowane są także w Malborku, Ciechanowie, Nysie i Łowiczu. Docelowo sieć ma obejmować ok. 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Wszystkie obiekty Dekada zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 4.8