Ikea w Bydgoszczy
Ikea w Bydgoszczy

W Bydgoszczy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sklepu Ikea. Trzypiętrowy sklep o powierzchni ok. 30 tys. mkw., wraz z magazynem i parkingiem na ponad 1100 miejsc, zostanie wybudowany na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej w Fordonie. Otwarcie planowane jest na drugą połowę 2015 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex.

– To jest dla nas bardzo ważny dzień – oficjalnie rozpoczynamy budowę sklepu Ikea w Bydgoszczy. Polska to dla nas bardzo ważny rynek, zarówno jeśli chodzi o produkcję mebli, jak i sprzedaż. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju, a budowa sklepu Ikea w Bydgoszczy to ważny krok w ich realizacji – mówi Evelyn Higler, prezes Ikea Retail w Polsce.

Sklep IKEA w Bydgoszczy będzie dziewiątym sklepem firmy w Polsce i pierwszym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz artykułów wyposażenia wnętrz klienci znajdą w nim restaurację oraz sklepik szwedzki oferujące potrawy i produkty spożywcze, głównie szwedzkie, niedostępne w żadnym innym sklepie. Zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji ponad 1100 miejsc postojowych, w tym 604 miejsca zadaszone na parterze budynku oraz 505 miejsc na parkingu zewnętrznym.

Dzięki lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej, przy drodze krajowej nr 80 łączącej Bydgoszcz z Toruniem, nowy sklep Ikea będzie skomunikowany nie tylko z tymi dwoma miastami – dogodny dojazd do niego będą mieli także mieszkańcy innych miast i miejscowości w regionie, np. Włocławka czy Inowrocławia. Komunikacja ze sklepem będzie dodatkowo ułatwiona po uruchomieniu linii tramwajowej do Fordonu.