Galeria Pomorska
Galeria Pomorska

Z początkiem września 2014 roku oddano do użytku nowym, czterokondygnacyjny parking, który powstał przed bydgoskim centrum handlowym Galeria Pomorska. Na parkingu zmieści się ponad 900 samochodów, z czego 700 może zaparkować pod zadaszeniem. Otwarcie parkingu zakończyło drugi etap rozbudowy Galerii Pomorskiej. O kolejnych etapach rozbudowy i komercjalizacji obiektu będzie można usłyszeć podczas Shopping Center Forum 2014.

Czterokondygnacyjny parking przed Galerią Pomorską powstał w zawrotnym tempie. W ciągu ostatnich 8 miesięcy wzniesiona została bryła o wysokości 11 metrów i powierzchni 5520 m kw. Praca na placu budowy odbywała się w systemie zmianowym a 100-tonowy dźwig układał 12,5 tonowe płyty i filary. Dzięki nowemu parkingowi Galeria Pomorska dysponuje obecnie 1 410 miejscami postojowymi. Jest to tym samym największy i – co ważne – bezpłatny parking przy centrum handlowym w Bydgoszczy.

– Zakończenie drugiego etapu rozbudowy Galerii Pomorskiej to dla nas ważny moment, ponieważ projekt, nad którym pracowaliśmy przez kilka miesięcy poprzedzających rozpoczęcie prac, nabrał już rzeczywistych kształtów. Nowy parking wygląda imponująco i doskonale wpisuje się w przestrzeń. Pomimo tego, że drugi etap rozbudowy dopiero dobiegł końca, już rozpoczęły się prace przypisane do trzeciej fazy – czyli budowy nowego pasażu o powierzchni ponad 10 tys. mkw., jak np. wylewanie stóp fundamentowych – mówi Shane Scott, Partner w Resolution Property, firmie będącej właścicielem Galerii Pomorskiej.

Budowa nowej, handlowej części Galerii Pomorskiej zajmie rok. We wrześniu 2015 oferta Galerii Pomorskiej powiększy się o 40 sklepów marek zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej działających centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Galeria posiada hipermarket Carrefour, kino Helios oraz 100 sklepów i restauracji takich marek jak: H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141.

Rozbudowa Galerii Pomorskiej (www.galeriapomorska-rozbudowa.pl) rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i potrwa do wiosny 2015. Informacje na temat rozbudowy włącznie z harmonogramem prac, wizualizacjami, postępami w komercjalizacji obiektu i zdjęciami z placu budowy można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej.

Balmain Asset Management zaprezentuje Galerię Pomorską podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.12