Skwer Handlowy RECE
Skwer Handlowy RECE

Skandynawski koncern Real Estate Central Europe (RECE) będący właścicielem i zarządcą małych obiektów handlowych o nazwie Skwery Handlowe będzie uczestnikiem Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Jak powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Małgorzata Trzaskowska, Head of Leasing RECE, SCF to dla spółki szansa pozyskania partnera dla dalszego rozwoju.

Firma RECE jest obecna na polskim rynku od ponad 15 lat i aktualnie posiada w swoim portfolio 11 obiektów działających pod szyldem Skwery Handlowe. W ostatnim czasie RECE przedłużył umowy najmu z siecią Pepco. Sklepy Pepco działają w 6 z 11 obiektów dewelopera. Umowy zostały przedłużone na kolejne 5 lat.

– Staramy się zapewnić taki przekrój najemców, który gwarantuje odpowiednią ofertę dla naszych klientów, a jednocześnie doceniamy stabilnych partnerów biznesowych. Pepco jest naszym parterem od 2002 roku, w którym to placówka sieci została otwarta w obiekcie w Gdańsku – powiedziała portalowi Retailnet Małgorzata Trzaskowska, Head of Leasing RECE.

Spółka nadal prowadzi intensywną komercjalizację swoich obiektów. O szczegółach inwestycji i najmie wolnych lokali będzie można porozmawiać z przedstawicielami RECE podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 3.40.

– Dostrzegamy szanse jakie daje stoisko i możliwość zaprezentowania naszego portfolio najemcom – nawiązania nowych relacji i kontynuowania rozmów z najemcami, którzy już znają nasze obiekty. Chcemy pochwalić się naszymi projektami. Forum to dla nas również szansa pozyskania partnera biznesowego dla dalszego rozwoju – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Małgorzata Trzaskowska, Head of Leasing RECE.

Skwery Handlowe to typowe obiekty convenience, gdzie klienci mają wygodny parking i możliwość zrobienia szybkich zakupów blisko domu. Skwery działają w oparciu o operatora spożywczego, którego uzupełnieniem są salony dużych sieci takich jak Rossmann czy Pepco oraz punkty usługowe i sklepy lokalnych przedsiębiorców tworząc przyjazny obiekt dostosowany ofertą do codziennych potrzeb klientów. Skwery Handlowe zlokalizowane są w centrach miast, dogodnych punktach komunikacyjnych lub w gęsto zamieszkanych osiedlach i mają powierzchnię od 2 do 3,2 tys. mkw. Pierwszy Skwer Handlowy został otwarty w Łodzi w styczniu 2001 r., kolejne w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Gdańsku, Głogowie i Słupsku. Na przełomie 2009/2010 roku otwarte zostały kolejne 4 obiekty: w Piotrkowie Trybunalskim, Kaliszu, Inowrocławiu i Grudziądzu. Obecnie RECE jest właścicielem i zarządcą 11 obiektów handlowych.