CH Serenada
CH Serenada

Mayland RE po raz kolejny będzie wystawcą Shopping Center Forum 2014. Firma podczas Forum zaprezentuje projekt centrum handlowego, które powstanie w Krakowie. Bliżej temu projektowi będzie można przyjrzeć się na stoisku 2.5.

– Mayland zaprezentuje się podczas Shopping Center Forum, które jak obserwujemy, z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników z naszej branży. Jest to zatem doskonała okazja do zaprezentowania oferty firmy, pozyskania kontrahentów, ale też wymiany doświadczeń -– mówi dla Retailnet Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji Mayland Real Estate.

– Rok 2014 dla firmy Mayland zapowiada się jako okres wytężonej pracy we wszystkich aspektach działalności. Jesteśmy znani jako deweloper i kontynuacją działań w tym zakresie będzie rozpoczęcie prac budowlanych krakowskiej Serenady – dodaje w rozmowie z Retailnet Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu Mayland RE.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, Serenady nie należy rozpatrywać jako obiektu wolnostojącego, ale jako kolejną inwestycję w intensywnie rozwijającej się strefie miasta.

– Mam na myśli obszar pomiędzy starym Krakowem a Nową Hutą, który przeznaczono na rozwój nowoczesnej tkanki miejskiej. Powstała tu Specjalna Strefa Ekonomiczna (Krakowski Park Technologiczny), a teren Olszy intensywnie się rozwija. Oprócz istniejących obiektów – centrum handlowego, aquaparku, multipleksu oraz biurowców – powstaną tu wkrótce kolejne: jest zaplanowana realizacja biurowca Futuro, a także osiedla mieszkaniowego przy ul. Bohomolca – twierdzi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland.

Centrum Handlowe Serenada powstanie w krakowskiej dzielnicy Olsza i będzie komplementarne do działających w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus z hipermarketem spożywczym o powierzchni 18 tys. mkw., Obi – którego powierzchnia wynosi 12 tys. mkw., oraz kompleksu rozrywkowego w postaci największego w Krakowie 12-salowego Multikina i największego w Polsce aquaparku. Dzięki temu powstanie największy w Krakowie kompleks handlowo-rozrywkowy o powierzchni ponad 100 tys. mkw. Mayland planuje oddać projekt klientom w 2016 r.

Docelowo Centrum Handlowe Serenada będzie miało 3 poziomy handlowe o łącznej powierzchni najmu 42 tys. mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz wielopoziomowy parking. Całkowita liczba miejsc parkingowych ulokowanych na sześciu poziomach oraz na zewnątrz galerii wyniesie 3280 miejsc. W Centrum Handlowym Serenada blisko 80 proc. najemców będzie pochodziło z branży modowej. Będzie tu można znaleźć sklepy 20 najważniejszych najemców z tej branży. Pozostała oferta handlowa centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę. Na uwagę zasługuje fakt, że w Serenadzie powstanie największa w mieście strefa gastronomiczna o powierzchni 2,2 tys. mkw.

 

Więcej informacji o Shopping Center Forum 2014 znajduje się TUTAJ.