Galeria Wilanów
Galeria Wilanów

– Na SCF 2014 chcemy zaprezentować portfolio naszych inwestycji. Będziemy mówić o naszych przyszłych projektach, w tym w szczególności o Galerii Wilanów i Galerii Północnej – mówi portalowi Retailnet Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC SA. Z projektami spółki będzie można zapoznać się na stoisku nr. 4.5.

Spółka GTC SA w drugim kwartale 2014 r złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce. Natomiast wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów znajduje się w końcowym stadium przygotowania i zostanie złożony w nadchodzących miesiącach.

– Podczas SCF będziemy przede wszystkim nawiązywać kontakty z potencjalnymi najemcami. Chcemy przypominać o naszych galeriach, o ich innowacyjnych rozwiązaniach i doskonałych prognozach ekonomicznych. Pragniemy też informować o aktualnym stanie prac. Podpisaliśmy pierwsze umowy z kluczowymi najemcami. Chociaż prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami, których zainteresowanie rośnie w miarę finalizacji prac poprzedzających etap budowy, liczymy, że udział w Forum pozwoli nam dotrzeć z naszą ofertą do kolejnych odbiorców – dodał Jacek Wachowicz.

Galeria Północna
Galeria Północna

Galeria Wilanów będzie pierwszym w Polsce centrum handlowym nowego typu. Otwarta na zewnątrz, otoczona terenami wypoczynkowymi, placami zabaw i zielenią inwestycja położona będzie w warszawskim Miasteczku Wilanów, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji mieszkaniowych w Polsce. Zaprojektowana przez architektów z renomowanych pracowni APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, Galeria Wilanów będzie wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, często stosowanych w Polsce po raz pierwszy. Dla wygody klientów oraz okolicznych mieszkańców zostaną wybudowane bezkolizyjne ciągi rowerowe oraz przejazd umożliwiający mieszkańcom Wilanowa dojazd do Pałacu Wilanów. Wokół Galerii oraz na dachu zostaną wykonane ogrody i restauracje umożliwiające klientom relaks i odpoczynek. W ramach inwestycji zostaną tez stworzone place ogólnodostępne, których obecnie brakuje w Miasteczku Wilanów. Galeria Wilanów będzie pierwszym dużym centrum handlowym w tej części Warszawy. Zaoferuje ok. 250 sklepów i punktów usługowych umieszczonych na ponad 61 tys. mkw. Budowa Galerii Wilanów ma rozpocząć się w 2015 r. i potrwa 20-22 miesiące.

Jeśli zaś chodzi o Galerię Północną, będzie to od dawna wyczekiwane przez okolicznych mieszkańców, pierwsze na warszawskiej Białołęce centrum handlowo-rozrywkowe. Dzięki inwestycji GTC mieszkańcy północnych, położonych na prawym brzegu Wisły dzielnic stolicy nie będą już musieli przeprawiać się na drugą stronę miasta, by zrobić zakupy czy pójść do kina. Inwestycja, która zaoferuje swoim najemcom ok. 64 tys. m kw. GLA, to jednak nie tylko zakupy czy usługi, ale także wypoczynek. Jedną z unikatowych cech Galerii Północnej będzie zagospodarowanie części dachu zielenią. Znajdą się na nim trawniki, alejki spacerowe i plac zabaw. Równie wyjątkowym rozwiązaniem projektowym, zaproponowanym przez architektów renomowanych pracowni APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, będzie przeszklony dach, który w połączeniu z przestronnym wnętrzem zapewni galerii nieporównywalną z obecnie istniejącymi centrami handlowymi ilość światła dziennego. Budowa Galerii Północnej ma rozpocząć się pod koniec 2014 r. i potrwa ok. 20-22 miesiące.

Grupa GTC powstała w 1994 r. i jest deweloperem i zarządcą nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Grupa działa w Polsce oraz w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, na Słowacji oraz w Czechach.

GTC realizuje inwestycje i aktywnie zarządza nieruchomościami w dwóch sektorach rynku nieruchomości: biurowym i centrów handlowo-usługowych. Od swego powstania Grupa wybudowała 43 projekty biurowe oraz 12 galerii handlowych, o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw. GTC obecnie zarządza 27 inwestycjami komercyjnymi o łącznej powierzchni ponad 584 tys. mkw.