iWL280 thetaxi płatności

Dzięki współpracy Ingenico i Tier One w Polsce powstała pierwsza multiplatforma stworzona specjalnie z myślą o branży taksówkowej – theTaxi. System jest obecnie wdrażany przez większość korporacji w kraju.

Rozwiązanie łączy obsługę kart voucherowych, zarówno tradycyjnych, jak i wykorzystujących technologię NFC, ze standardami bezpieczeństwa do niedawna zarezerwowanymi dla operacji bankowych. Obsługa kart voucherowych, stanowiących podstawowe narzędzie regulowania płatności za usługi taksówkowe, weszła na nowy poziom pod względem jakości, szybkości, bezpieczeństwa i precyzji. Wszystko to dzięki pierwszemu na świecie, działającemu w chmurze systemowi rozliczania przejazdów wykorzystującemu bezprzewodowe terminale firmy Ingenico i oprogramowanie Tier One.

„Firmowe przejazdy taxi to dla wielu osób chleb powszedni. Dla firm decydujących się na korzystanie z kart voucherowych kluczowe znaczenie mają przejrzystość wydatków związanych z transportem oraz bezpieczeństwo transakcji. Dla firm świadczących usługi taksówkowe liczą się natomiast wiarygodność w oczach klientów i szybka monetyzacja transakcji. Terminale Ingenico gwarantują bezpieczeństwo i szybkość, a platforma theTaxi zapewnia sprawność, transparentność i niespotykaną dotąd wygodę” – wyjaśnia Piotr Waś, Country Manager na Polskę, Węgry i kraje bałtyckie, Ingenico.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=MRutF1hazPI&w=854&h=510][/fve]

Bezpieczeństwo

Rozwiązanie theTaxi daje gwarancje, że za przejazdy zapłacimy dokładnie tyle, ile wskaże taksometr. Terminal Ingenico eliminuje ryzyko pojawienia się przypadkowych, niechcianych aplikacji, które mogłyby zakłócić proces rozliczeniowy. TheTaxi gwarantuje, że firmowa karta zostanie obciążona kwotą, którą ujrzymy na wyświetlaczu terminala.

Zarządzanie informacją

Multiplatforma pozwala nie tylko bezpiecznie płacić za przejazdy. Umożliwia również dokładną weryfikację miejsc, w których dokonywane są transakcje. W zestawieniu z informacją o tym, gdzie rozpoczął się kurs, można łatwo sprawdzić, czy osoba korzystająca z firmowej karty rzeczywiście podróżowała pomiędzy deklarowanymi lokalizacjami. Kierowca nie ma możliwości ingerowania w proces, dzięki czemu rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko występowania nadużyć.

Płatność mobilna

W odróżnieniu od dotychczas rozpowszechnionych systemów voucherowych, theTaxi pozwala regulować należność za przejazdy bez fizycznej obecności karty. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które korzystają z wielu programów kartowych i chcą odchudzić swój portfel, jak również dla firm, w których z jednej karty korzysta kilku pracowników. Vouchery można przechowywać w aplikacjach portfelowych na urządzeniach mobilnych. Terminal Ingenico z aplikacją theTaxi zidentyfikuje kartę voucherową za pomocą technologii NFC wykorzystywanej przez większość nowoczesnych smartfonów i tabletów. Przejazd firmowy można zatem opłacić poprzez zbliżenie smartfona do terminala Ingenico.

iWL280 thetaxi płatności
Terminal iWL280

Bezzwłoczne przelewy

Rozwiązanie niesie znaczące korzyści nie tylko dla firm korzystających z usług taxi. Zyskują również kierowcy i korporacje. Środki z tytułu przejazdów są przelewane na ich konta już na drugi dzień po zaakceptowaniu transakcji. Świadczenie usług taksówkowych wiąże się z licznymi bieżącymi kosztami. Dzięki theTaxi kierowcy nie muszą obawiać się, że środki z tytułu wykonanych przez nich kursów zostaną „zamrożone” na wiele dni.

„Terminale iWL250, które wykorzystuje nasz system to bardzo nowoczesne urządzenia, wnoszące ogromny potencjał rozwojowy. Wszystkie najważniejsze procesy związane z rozliczeniem przejazdu odbywają się za pośrednictwem jednego, stabilnego i doskonale zabezpieczonego urządzenia, jakim jest terminal płatniczy. Chcemy, by korzystanie z taxi było jeszcze łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe” – wyjaśnia Juliusz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu IT/CTO, Tier One Technology & Services.