CH Wola Park
CH Wola Park

– Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 będziemy prezentować wszystkie centra i parki handlowe znajdujące się w portoflio Inter Ikea Center Group Poland, a także wszystkie nowe projekty spółki. Przestawimy projekt rozbudowy Parku Handlowego Bielany oraz Centrum Handlowego Wola Park, a także zaprezentujemy plany związane z inwestycją w Lublinie – mówi portalowi Retailnet.pl Ewa Teodorczyk, Development Managera w Inter Ikea Centre Group Poland. Z projektami IICGP będzie można zapoznać się na stoisku nr 5.7.

W lipcu br. rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z rozbudową Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. Do końca przyszłego roku powierzchnia galerii zwiększy się o ponad 17,5 tys. mkw., do 77,5 tys. mkw. Dzięki temu Wola Park stanie się drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie.

Wola Park zostanie rozbudowany w kierunku wschodnim. Na terenie parkingu znajdującego się w tym rejonie obiektu powstanie nowa część handlowa. Jej głównym najemcą będzie market budowlany Castorama, który zajmie powierzchnię ponad 10 tys. mkw. W dobudowanej części zostanie otwartych około 20 nowych salonów modowych oferujących odzież, obuwie i akcesoria. Tym samym, na dwóch poziomach galerii handlowej znajdzie się w sumie ponad 200 sklepów i butików.

Powiększy się także oferta gastronomiczna obiektu. Rozbudowana strefa restauracyjna Wola Parku (tzw. food court) zostanie przeniesiona z poziomu +1 na kondygnację +2, gdzie znajduje się Multikino oraz klub fitness Calypso. W jej ofercie będzie około 12 restauracji i kawiarni, z czego połowę będą stanowili nowi najemcy.

Aby po zakończeniu rozbudowy Wola Parku zmotoryzowani klienci mieli do dyspozycji taką samą jak dotychczas liczbę miejsc postojowych (3 tys.), równolegle z powiększeniem części handlowej planowana jest rozbudowa parkingu, który znajduje się w północnej części obiektu. Obecnie ma on dwie kondygnacje, a zostanie do niego dobudowany kolejny, trzeci poziom, który zaoferuje 454 miejsca postojowe. Dla wygody odwiedzających na powiększonym parkingu zostaną zainstalowane windy i ruchome chodniki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz klientów korzystających z wózków (tzw. travelatory), którymi będzie można łatwo dostać się na dwa poziomy centrum handlowego.

Park Handlowy Bielany
Park Handlowy Bielany

Natomiast 2 czerwca br. ruszyły prace budowlane nowej części Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu. Powstanie tu galeria handlowa, połączona z dotychczasowym obiektem, w której znajdzie się parking podziemny oraz dwa poziomy ze sklepami, restauracjami i kinem.

Nowa galeria będzie miała powierzchnię 35 tys. mkw. i trzy kondygnacje: dwa poziomy handlowe oraz parking podziemny. Znajdzie się tu ponad sto nowych sklepów i punktów usługowych, w tym lokale takich marek jak m.in. Reserved, Mohito, House, Cropp, Sinsay, Lavard, Smyk, Rossmann, Sony Centre oraz iSpot Apple Premium Reseller. Ważnym elementem będzie część restauracyjna oraz rekreacyjna, w tym klub fitness oraz trzy strefy wypoczynku, spotkań i animacji. Miłośnicy kina będą mogli wybrać się na seans filmowy do multipleksu Helios z ośmioma salami.

Jednocześnie stara część galerii handlowej, gdzie znajduje się hipermarket Tesco oraz pasaż ze sklepami, zostanie odświeżona i zmodernizowana. Przebudowa zakłada m.in. dobudowanie toalet oraz reorganizację foodcourtu. Istniejąca część centrum handlowego zostanie połączona z nowym skrzydłem obiektu w jednolitą całość, z zupełnie inną fasadą oraz aranżacją wnętrz. W czasie inwestycji klienci korzystać będą z dwóch głównych wejść do pasażu.

Według planów pierwsze zakupy w nowym, rozbudowanym centrum handlowym klienci będą mogli zrobić w 2015 roku.

Park Handlowy Bielany po modernizacji i rozbudowie będzie dysponował 170 tys. mkw. powierzchni całkowitej (obecnie – 91,5 tys. mkw.), 145 tys. mkw. powierzchni handlowej (obecnie – 80 tys. mkw.). W obiekcie znajdzie się około 200 najemców, kino Helios – powierzchnia 3 tys. mkw., 8 sal projekcyjnych, w tym sala premier na około 500 osób, 4700 miejsc parkingowych (w tym 700 na parkingu podziemnym), obecnie – 4000 miejsc. W ramach inwestycji inwestor przeprowadzi przebudowę ul. Czekoladowej.

IICGP również w czerwcu br. wygrała przetarg na zakup ziemi pod przyszłą inwestycję w Zabrzu. Na zakupionej działce powstanie galeria handlowa ze zintegrowanym sklepem Ikea. Działka ma wielkość 25,6 ha.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do IICGP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. IICGP jest właścicielem 8 centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz 3 w Warszawie.