Krzysztof Rabiańsk, prezes zarządu Empik Media & Fashion SA
Krzysztof Rabiańsk, prezes zarządu Empik Media & Fashion SA

Zarząd firmy Empik Media & Fashion SA („EMF”) poinformował, że rada nadzorcza EMF podjęła uchwałę w sprawie powołania Krzysztofa Rabiańskiego do zarządu spółki na okres trzyletniej kadencji.

Krzysztof Rabiański posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami na poziomie korporacyjnym w Polsce i za granicą. Karierę zawodową rozpoczął w PepsiCo Foods / Frito Lay. W latach 1999-2003 pracował w grupie Pilkington na stanowisku dyrektora finansowego oraz członka zarządu.

W tym czasie odpowiadał za przeprowadzenie procesu restrukturyzacji oraz wdrożenie systemu ERP. W latach 2003-2006 w ramach grupy Pilkington pełnił funkcję prezesa zarządu i regionalnego dyrektora finansowego na Skandynawię. W 2006 roku został dyrektorem finansowym i wiceprezesem zarządu spółki Żywiec Zdrój SA z grupy Danone, gdzie zajmował się wsparciem procesu budowania udziału w rynku i silnej marki na rynku lokalnym. W 2011 roku dołączył do Grupy Polpharma, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego będąc odpowiedzialnym za finansowanie ekspansji, zarządzanie długiem i ryzykiem finansowym oraz budowanie wartości firmy.

Jak już informowaliśmy główni akcjonariusze Empik Media & Fashion SA zdecydowali o wzmocnieniu funkcji finansowej spółki. W związku z tym, Jacek Bagiński, członek zarządu spółki, pełniący obecnie obowiązki dyrektora finansowego zostanie awansowany do rady nadzorczej. Jako członek rady nadzorczej będzie wspierał spółkę w obszarach rozwoju strategii finansowej i działalności operacyjnej.