ekomersy sprzedaż internetowa

InPost, PayU, Shoplo i Answear.com to jedne z firm, które zdobyły uznanie branży internetowej otrzymując Ekomersy w 2013 roku. Kto w tym roku ma największe szansę na to wyróżnienie?

W tegorocznej edycji, organizowanej pod strategicznym patronatem Evigo, nadesłanych zostało blisko 160 zgłoszeń w 9 kategoriach konkursowych. Spośród nich wybranych zostało ponad 120 firm / rozwiązań, które spełniły wszystkie kryteria formalne konkursu. Od początku września Internauci mogą głosować na najlepszy ich zdaniem produkt lub usługę w dostępnych kategoriach:

  • Produkt / usługa wspierająca ekspansję międzynarodową e-sklepów
  • Najlepsza agencja oferująca usługi wdrożeniowe i integracyjne
  • Najlepszy produkt/usługa wspierająca relacje z klientami
  • Najlepsza platforma sklepowa
  • Najlepszy produkt/usługa wspomagająca sprzedaż w internecie
  • Najlepsze rozwiązanie płatnicze
  • Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu
  • Innowacja roku
  • Szczególny wkład na rzecz rozwoju rynku e-commerce

Wszystkie nominowane firmy zobaczyć można na stronie ekomersy.pl i dowiedzieć się więcej o prezentowanych rozwiązaniach, realizacjach projektów (case study), wprowadzonych innowacjach oraz dokonaniach kandydatów na przestrzeni ostatniego roku. Internauci swoje głosy mogą oddać do 21 września – wtedy też ogłoszonych zostanie zostanie 10 najlepszych firm w danej kategorii.

Finałowa “10-tka” poddana zostanie ocenie Rady Ekomersów. W jej skład w tym roku wchodzą finaliści programu Profesjonalista w eHandlu (ehandel.edu.pl) oraz osoby znane z zaangażowania w internetową społeczność.

W skład jury wchodzą m.in. przedstawiciele największych sklepów internetowych m.in. Marek Muszak (Komputronik.pl), Jarosław Banacki (Cyfrowe.pl), Wojciech Tomaszewski (Answear.com), Filip Biesek (Oponeo.pl), przedstawiciele mediów branżowych m.in. Artur Kurasiński (AK74), Krzysztof Gontarek (Dziennik Internautów), Arkadiusz Widawski (Online Marketing Polska), blogerzy m.in. Paweł Tkaczyk (paweltkaczyk.com), Michał Górecki (michal-gorecki.pl), przedstawiciele organizacji branżowych m.in. Włodzimierz Schmidt (IAB Polska) oraz Grzegorz Wójcik (e-Commerce Polska). To oni, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, mają ostateczny wpływ na to do kogo trafi w tym roku statuetki.

Tegoroczne wyróżnienia zostaną wręczone podczas oficjalnej Gali na Stadionie Narodowym w Warszawie w trakcie Wieczoru Branżowego po  VII Targach eHandlu (22.10.2014), dzień przed I Kongresem eHandlu. Bilety na uroczystość będzie można kupić na stronie konkursu.

Więcej informacji na temat zasad przyznawania nagród, a także listę ubiegłorocznych laureatów, znaleźć można na stronie konkursu – ekomersy.pl