W centrum handlowym Dekada Grójec otwarty został salon sieci Empik – dystrybutora dóbr kultury, takich jak książki, muzyka oraz multimedia.

Dekada Grójec jest siódmą z kolei inwestycją spółki Dekada Realty, dedykowaną szybkim i wygodnym zakupom. Empik dopełnia tenant mix obiektu w zakresie kultury i rozrywki, oferując szeroki asortyment m.in. książek, muzyki, filmów, gier i programów multimedialnych. Salon sieci zajmuje lokal o powierzchni 270 mkw. W ofercie handlowej grójeckiej Dekady znajdują się również takie marki jak Biedronka, Media Expert, Martes Sport, supermarket drogeryjny Rossmann, CCC, Ray Obuwie oraz sklep odzieżowy New York Boutique.

– Od otwarcia Dekady Grójec w listopadzie ubiegłego roku, obserwujemy stale rosnącą odwiedzalność, która przekłada się również na satysfakcjonujące wyniki naszych najemców. Mieszkańcy miasta nie muszą już jeździć na zakupy do Janek czy Warszawy, bo wszystkie najpotrzebniejsze i najpopularniejsze marki są dostępne właśnie u nas – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty. – Nieustannie pracujemy nad poszerzaniem oferty grójeckiej Dekady, dlatego cieszymy się, że sieć Empik postanowiła otworzyć swój lokal w naszym obiekcie. Asortyment z segmentu kultury i rozrywki z pewnością uatrakcyjni tenant mix i przyciągnie do Dekady kolejnych klientów – podsumowuje Aleksander Walczak.

Zlokalizowana przy ul. Armii Krajowej, Dekada Grójec zajmuje powierzchnię 5,8 tys. mkw. GLA, na której usytuowanych jest 16 lokali handlowych oraz punkty usługowe. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej S7, co gwarantuje dogodny dojazd nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego powiatu. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów również parking na 180 miejsc.

Dziewięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu oraz Brodnicy. Kolejne inwestycje planowane są także w Malborku, Ciechanowie, Nysie i Łowiczu. Docelowo sieć Dekada ma obejmować ok. 20 obiektów w całej Polsce.

Przedstawiciele sieci Empik i Dekada będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Projekty centrów Dekada zostaną zaprezentowane przy stoisku 4.8