Wizualizacja Shopin
Wizualizacja Shopin

Spółka Budner Investment, właściciel parków handlowych Shopin, zapowiada budowę ponad 50 pasaży handlowych na terenie całego kraju. W części nowych obiektów pojawi się Shop Corner – nowy format sklepów. O szczegółach nowego konceptu prezes Budner Investment Bartosz Kazimierczuk opowie podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.

– Nauczeni doświadczeniami poszczególnych inwestycji widzimy, że czasami operatorzy sieciowi nie są w stanie zapełnić całego parku handlowego. Stąd nasz kolejny pomysł, o którym także chcemy szerzej opowiedzieć na Shopping Center Forum. Tworzymy bowiem markę własną na terenie wybranych obiektów Shopin – markę o nazwie Shop Corner. Shop Corner to powierzchnia handlowa istniejąca w ramach pasażu, ale podzielona na mniejsze unity w których swoje miejsce znajdą najemcy lokalni. Shop Cornery będą miały wspólne wejście, ponieważ będą to niewielkie lokale użytkowe o powierzchni od 60 do 100 mkw. które uzupełnią ofertę sieciową o lokalnych najemców np. o produkty regionalne albo mniejsze usługi. Chcemy by Shop Corner stanowił ok. 20 proc. powierzchni handlowej parków Shopin. Już prowadzimy rozmowy z potencjalnym lokalnymi najemcami – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Budner Investment.

Przypomnijmy, pierwszy pasaż handlowy spółki Shopin ruszył kilka miesięcy temu w Garwolinie. Kolejny, który aktualnie jest w stanie budowy, jest zlokalizowany w Łodzi Nowosolnej. Planowany termin otwarcia to jesień tego roku. Całkowita powierzchnia łódzkiego pasażu handlowego to ponad 3 tys. mkw.

W przygotowaniu Budner Investment ma także następne projekty w takich miastach jak: Mrągowo, Pleszew, Bartoszyce czy Lubliniec, który jest już w całości skomercjalizowany. Dla pozostałych nieruchomości działki już są zabezpieczone, a niektóre nawet kupione.

– O kolejnych dwóch projektach nie mogę jeszcze powiedzieć, ale podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum mamy ambicję przedstawienia całego portfela inwestycji, które zamierzamy realizować w najbliższym czasie – podkreśla prezes Budner.

Z prezesem Budner Investment będzie można porozmawiać podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.1