Bonarka City Center
Bonarka City Center

Odwiedzalność Bonarka City Center utrzymuje trend wzrostowy. Lipiec i sierpień 2014 roku były pod tym względem rekordowymi miesiącami. W wakacje centrum odwiedziło ponad 2,3 miliona klientów.

Na przekór krajowym wskaźnikom odwiedzalności, które od początku roku notują wyniki gorsze niż w latach ubiegłych, w Bonarka City Center obserwuje się zwiększoną liczbę odwiedzających, a wakacje tradycyjnie już są okresem o ponadprzeciętnych wzrostach statystyk. W lipcu i sierpniu 2014 Bonarkę odwiedziło ponad 5 proc. więcej osób niż w roku 2013. W samym sierpniu odwiedzalność wzrosła aż o 8 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. W sumie w czasie dwóch wakacyjnych miesięcy Bonarka City Center gościła w swoich progach ponad 2,3 miliona osób. Bonarka City Center utrzymuje stabilny trend wzrostowy jeśli chodzi o wyniki odwiedzalności i spektakularnie wyróżnia się przewagą w tym zakresie nad wartością indeksów ogólnopolskich, które na koniec lipca wskazywały ponad 6 proc. spadek odwiedzalności centrów handlowych od początku roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

– Wakacje są dla Bonarka City Center czasem intensywnej pracy. Notujemy wtedy wzmożoną aktywność konsumentów, którzy z jednej strony mają więcej czasu na zakupy podczas urlopów, z drugiej zaś odwiedzają nas skuszeni wakacyjnymi wyprzedażami. Duże znaczenie ma także fakt, że w ostatnim czasie pojawiło się w Bonarce kilka nowych, ciekawych marek oraz prowadzone były interesujące działania eventowo-promocyjne, które stanowią niewątpliwą wartość dodaną dla naszych Klientów. Bardzo pozytywnym sygnałem, potwierdzającym naszą mocną pozycję rynkową jest fakt utrzymywania trendu wzrostowego na przełomie całego roku oraz wyniki zdecydowanie odbiegające in plus od wskaźników ogólnopolskich – mówi Andrzej Seliga, dyrektor zarządzający TriGranit Management Polska.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. Mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na klientów centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „U Siemachy” o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.

Podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition spółka TriGranit Management Polska zaprezentuje na stoisku 2.4. krakowskie centrum handlowe Bonarka City Center. Jesienna edycja SCF odbędzie się w dniach 17–18 września w warszawskim Centrum EXPO XX. Więcej informacji nt. Forum znajduje się TUTAJ.